Zavrieť

Porady

Poznáte niekto zabranu proti neumyselnemu pusteniu plynu na sporaku?

Dobry den,
potrebujem detsku / seniorsku poistku / zabranu proti neumyselnemu pusteniu plynu na standardnom plynovom sporaku, Mate nieco podobne alebo viete poradit?
Dakujem.
5 komentárov     zbaliť
marjankaj Aké je to neúmyselné pustenie plynu?
LukyKs Neúmyselné ????????

Čo ti ja viem ?
škaredo sa pozrieš na šporák
príliš blízko prejdeš s vysavačom
príliš blízko ťukáš PIN do mobilu
Excise Duty No niekedy sa zadarí, prásk a je to von... Príroda je mocná.
marjankaj Zrejme chcel pustiť vodu a omylom otočil kolieskom na plynovom sporáku.
LukyKs Niektorí(všetci) výrobcovia sporákov to tam už roky montujú
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    Ak máš v byte stupačku, daj si (so všetkými papiermi) namontovať za plynomer ešte 1 ventil - - so štvorhranom

    pri každom !!!!!!!!!!!!!! odchode zavrieš ventil a ten liatinový kľúč/ páku so 4hr dierou zoberieš so sebou

    Toto je maximálne zabezpečenie, čo ti viem poradiť okrem total odstavenia plynu

    PS
    Ak by si mala plynomer mimo bytu, je to ešte jednoduchšie

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Dnes majú všetky moderné plynové sporáky termostatickú poistku, ktorá bráni úniku nezapáleného plynu.
    LukyKs A ja si myslím, že aj tie nemoderné majú termopoistku - teda aspoň kotol (strašne nemoderný bol už keď som ho pred 20 rokmi prevádzkoval ) som videl

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    páni, trošku Vás pribrzdím - v tomto prípade môže ísť o seniora so spolubývajúcim Nemcom, tak si nerobte srandičky A pre zadávateľa otázky pri terajších sporákoch ak sa nemýlim, je nutne najprv zatlačiť príslušné koliečko, či ako sa tomu nadáva a až potom sa dá otočiť a zapáliť plameň . Ak je tam závažný zdravotný problém seniora, tak jedine pri každom opustení bytu príbuznými, ktorí sa starajú jednoducho vypnúť hlavný prívod v byte.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LukyKs ako keby si ten s tým Nemcom nemohol ten plynový ventil V BYTE !!!! otvoriť
    willma no mohol, ale preto sa hľadá odpoveď, ako tomu najefektívnejšie zabrániť
    willma a viem, že je tu už veľa otázok, ktoré nám mnohým lezú riadne na nervy, ale nepredpokladám, že táto patrí medzi ne.
    Excise Duty Zadanie témy je "Poznáte niekto zabranu proti neumyselnemu pusteniu plynu na sporaku?
    Tak, čo sa tu medituje o hlavných a neviem akých uzáveroch? Reč je o sporáku!
    LukyKs Mulo = preto,
    1, lebo (pokiaľ siahajú moje vedomosti) tak na šporáku sa to už nedá
    - výrobca tam už dal
    - bol by to zásah do schválenej konštrukcie
    - žiadny, čo sa plynom živí by do toho nešiel
    2, zadávateľ NEZADAL prečo / proti komu chce extra poistku - - takže iba lovíme v možných riešeniach
    Chobot Presne ako luky podotkol - ja to len upresním. Už ma iritujú nejasne zadané otázky na porade. Zadávateľ niečo naznačí, my tu potom pol dňa diskutujeme, rozoberáme probém zo všetkých strán a nakoniec zistíme, že zadávateľ potreboval vedieť niečo úplne iné. Ako tento - otázka je strašne všeobecná, dala by sa o nej napisať celá diplomvá práca - zabezpečenie nechceného úniku plynu. Prečo kurňa soram nenapíše, že mám doma 3 malé deti, ktoré sú hyperaktíve, ako zabránim, aby nepustili plyn na sporáku? Mám sporák typu XXX.

    Tak by sme vedeli o čo ide a poradili by sme, aby uviazal deti o stoličku... (myslim zo žartu ) alebo zamkol kuchyňu. So sporákom to nemusí mať nič spoločného.

    Alebo v inej téme sa jeden pýtal na zákonnosť zapísania garážového státia do katastra. Diskutujeme na 2 strany a nakoniec zistíme, že mal problém s hlasovacími právami toho vlastníka garážových státí.
    marjankaj Veď prečo by sme si tu z toho neurobili tipovaciu súťaž.
    To je také moderné. Aj česi chcú od nás prevziať bločkovú lotériu.
      zbaliť

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Soram2 - Máte zrejme starší sporák, Ochrana proti náhodnému spusteniu alebo uniku plynu pri zhasnutí pusteného horáku sa nedá dorobiť.
    Riešenie je kúpiť nový sporák, dnes už majú takmer všetki pojistku ktorá zaistí že pokial nehorí plamen na horáku tak vypne prívod plynu do horáku.
    Taktiež sa plyn nedá pustit bez jeho zapálenia,pokial horák nehorí tak plyn nefučí.

    Mne to príde vcelku jasné, bojí sa aby dotyčný senior nepustil plyn s tým že ho trebars zabudne zapáliť.

    Kopec starších ludí má aj 20 aj 30 ročné šporáky a tie takéto ochrany nemajú.
    willma tiež som to takto pochopila - teda to zadanie otázky

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    No,je to v rubrike DETI,takže je obava,že deti to spustia...V tomto prípade si ale neviem predstaviť deti bez dozoru...

    Poznáte niekto zabranu proti neumyselnemu pusteniu plynu na sporaku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.