Zavrieť

Porady

Daňové priznanie občianskeho združenia

Prosím o radu.
§ 41 Zákona o dani z príjmu hovorí, že občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b).
Čiže občianske združenie, ktoré malo v r.2005 príjmy iba z nadácií, 2% dane, darov, členských príspevkov, účastníckych poplatkov z akcií, dotácie z MŠ SR a úrokov z účtov v celkovej sume cca 666 000,- Sk daňové priznanie nemusí podať??? Ďakujem voprad všetkým.
Usporiadat
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

samo zv Pozri príspevok
Nesúhlasím -pozrite si prosím radšej Opatrenie MF SR z 28. novembra 2007 č. MF/25682/2007-74 § 2. Ak je to nejakým novším predpisom zmenené prosím o upovedomenie. Ďakujem
Poprosím, ale kvári ma ešte jedna dilema a pravdupovediac by som potrebovala vedieť, čo je na tých informáciách o povinnosti
doručenia výkazov, presnejšie účtovnej závierky v prípade, ak nepodávame daňové priznanie ...

... ak je teda potrebné výkazy a poznámky odovzdať po dve vyhotovenia, vie mi niekto vysvetliť kvôli čomu? Nevyplýva predsa potom z toho, že ak nepodáme daňové priznanie ( pretože pri kapitálových spoločnostiach sa ku daňovému priznaniu dokladajú výkazy a poznámky iba po jednom vyhotovení) tak máme povinnosť doručiť Daňovému úradu túto účtovnú závierku aspoň po jednom vyhotovení ... neviem, možno kvôli zaplatenej dani, resp. štatistike ...?
Naposledy upravil promont maja : 26.03.10 at 07:18
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ecompka Pozri príspevok
nejak som sa zháčila-vykazy vypisujem v celych EUR? Nikde to nepišu. Dakujem.
v celých €
3 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja Pozri príspevok
Poprosím, ale kvári ma ešte jedna dilema a pravdupovediac by som potrebovala vedieť, čo je na tých informáciách o povinnosti
doručenia výkazov, presnejšie účtovnej závierky v prípade, ak nepodávame daňové priznanie ...

... ak je teda potrebné výkazy a poznámky odovzdať po dve vyhotovenia, vie mi niekto vysvetliť kvôli čomu? Nevyplýva predsa potom z toho, že ak nepodáme daňové priznanie ( pretože pri kapitálových spoločnostiach sa ku daňovému priznaniu dokladajú výkazy a poznámky iba po jednom vyhotovení) tak máme povinnosť doručiť Daňovému úradu túto účtovnú závierku aspoň po jednom vyhotovení ... neviem, možno kvôli zaplatenej dani, resp. štatistike ...?
... práve som si všimla, že som už dostala odpoveď, preto pripájam link http://www.porada.sk/t43405-p31-dano...ganizacie.html a ďalšie nasledujúce príspevky. Veľká vďaka všetkým.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

SENDIN Pozri príspevok
Viktoria mohla by si mi poradit , ak ma OZ v stanovach ze poskytuje ako sprostredkovatel pre riadiaci organ rozvoj vidieka motirovacie správy je to cinnost ktora maju byt zdanená . Dakujem za rýchlu odpoved
Pokial ma v stanovach ze toto je cinnost za ucelom ktorej vznikla a ktoru bude bude vykonavat za ucelom dosiahnutia svojho ciela tak je to prijem z hlavnej cinnosti - oslobodeny.
3 0
mariapap mariapap

mariapap je offline (nepripojený) mariapap

ahojte vie mi niekto poradiť aké musíme splňať podmienky pri občianskom združení aby sme mohli zmeniť spôsob účtovania z PU na JU. a taktiež by som chcela poradiť či musíme podávať DP ak sme v roku 2009 mali príjem iba 2% a zdanitelný príjem z prenájmu vo výške 6600EUR.
ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať