Zavrieť

Porady

Daňový bonus u SZČO

Dobrý deň, prosím o radu: od 15.8.2012 som bola SZČO pracovala som na zmluvu pre Provident, ale 26.10.2013 som poradila a 5.11.2013 som živnosť zrušila z dôvodu MD. Potrebujem vedieť či si môžem uplatniť celú nezdaniteľnú časť na seba / som samoživoteľka, bez partnera/ a za aké mesiace si môžem uplatniť a či si vôbec môžem uplatniť daňový bonus na syna za 11. a 12. mesiac. Veľmi pekne ďakujem za Vašu radu. Silvia

výška príjmu: 2547,50 a základ dane : 1945,81
Naposledy upravil Georginasilvia : 23.02.14 at 08:23
veronikasad doplň výšku príjmu a základ dane z podnikania
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Splňaš podmienky pre uplatnenie DB v DP typu B (príjem 6-násobok min.mzdy, kladný základ dane), vznikne ti nárok na DB za 3 mesiace (aj mesiac, v ktorom sa dieťa narodilo). K DP prikladáš rodný list dieťaťa.

    Môžeš si uplatniť na seba celoročnú NČZD.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Môžeš si uplatniť DB od 10 mesiaca ...
    Georginasilvia Čiže si môžem aj za október , to je fajn, ďakujem pekne za radu.
    Xanti Ano pretože v oktobri si rodila, tak môžeš si uplatniť DB na dieťa aj za tento mesiac.

    Daňový bonus u SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.