Zavrieť

Porady

Príjem v AT na slovenskú a rakúsku živnosť

Opatrovateľka v AT do 5/13 pracovala na slovenskú živnosť, ktorú zrušila. Od 6/13 pracovala na rakúsku živnosť. Mám zohľadniť výšku výdavkov 40 % pri ukončení slov.živnosti, alebo zrátať príjmy z obidvoch živností a z toho vyrátať 40%? Pod tab. č. 1 sa píše poistné zaplatené na SK aj AT? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    príjmy a výdavky pôjdu spolu do riadku ( §6 ods. 1 , tbl. č. 1, odd. VI, str. 3, výdavky 40% (max. 5040 za 12 mesiacov)
    pod tbl. poistné spolu aj SK aj AT
    na r. 80 str. 8 príjem z AT urobíš vyňatie
    a vyplníš tbl.na str. 11, odd. XIV. iba príjem z AT, paušálne výdavky podľa pomerom (netuším aký je celkový príjem) a uvedieš ešte poistenie z AT
    na str. 12 dávaš ešte poistenie na SK zaplatené r. 13 - 16 (ak neplatila SP, tak iba r. 15 a 16, zvyčajne to isté)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka s. Vďaka všetko mi je jasné, okrem toho r. 80. Mala príjem na slov.živnosť 3066 € za opatrovanie v AT. Na rakúsku živnosť príjem 6119 € taktiež za opatrovanie v AT. Vyňatie urobím len na sumu 6119 €?
    Mila123 áno, iba na AT príjem, je to zdroj v zahraničí....
    katka s. moc si mi pomohla. Ď.
    Mila123 rada......pekný večer prajem
    Anik tých 6119 je už očistených o 40 % výdavky a odvody do poisťovní lebo Ty vynímaš len tú čistú sumu
    katka s. veru že nie, 6119 je hrubý príjem z faktúr. Takže vyňať len čistú sumu.
      zbaliť

    Príjem v AT na slovenskú a rakúsku živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.