Zavrieť

Porady

Počas roka Zamestnanec a potom samoplatiteľ.Ktoré daňové priznanie podať?

Zamestnanec 1,2,3/2013,potom 4,5,6,7,8,9,10,11/2013 samoplatiteľ bez príjmu,12/2013 zaevidovaný na UP až doteraz.Poprosím vás ktoré DP typ A alebo B?Ďakujem
Mal hrubý príjem 1900 Eur čiže prekročil hranicu a áno mal stiahnuté preddavky vo výške 234 Eur.Takže bude mať preplatok.Len neviem ktorý typ DP pretože v A sa nikde nehovorí o samostatne platenom zdravotnom poistení.Dakujem
Naposledy upravil siata : 23.03.14 at 18:27
veronikasad Aký hrubý príjem dosiahol zo zamestnania ? Boli mu zrazené preddavky na daň ?
siata Mal hrubý príjem 1900 Eur čiže prekročil hranicu a áno mal stiahnuté preddavky vo výške 234 Eur.Takže bude mať preplatok.Len neviem ktorý typ DP pretože v A sa nikde nehovorí o samostatne platenom zdravotnom poistení.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ma povinnost podat DP, tak jedine A.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    siata Aj ja si to myslím.Len ma trápi či potom ZP bude vychádzať zo sumy pri vyúčtovaní odvedenej len za zamestnanca alebo nezabudnú na samoplatiteľa.
    Katy a R vôbec nerieš preddavky do ZP pri takomto príjme! iné ako Ačkové nemôžeš robiť!
    siata Tak vypíšem A.Ďakujem pekne.
      zbaliť

    Počas roka Zamestnanec a potom samoplatiteľ.Ktoré daňové priznanie podať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.