Zavrieť

Porady

Ako poslať ( oznámenie ) žiadosť o odklad DP elektronicky?

Dobrý deň,
vedeli by ste mi poradiť, ako elektronicky na stránke finančnej správy poslať žiadosť o odklad podania daňového priznania? Som prihlásený, ale neviem nájsť možnosť, kde to môžem poslať.
Vedeli by ste mi prosím poradiť?
Ďakujem :-)
Naposledy upravil Richard : 28.03.14 at 08:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    cez všeobecné podania

    Katalóg elektronických formulárov
    Nešpecifikovaná oblasť
    Všeobecné podanie pre Finančnú správu Slovenskej republiky
    Orgán finančnej správy * - Daňový úrad
    Oblasť podania * - Správa daní
    Naposledy upravil kn-alka : 26.03.14 at 12:37
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jaronimo Ďakujem za odpoveď. Čítal som niekde, že cez všeobecné podania, no nikde takú ponuku, ako "Všeobecné podania" nevidím, ani keď to dám do vyhľadávania. Nemám s tým portálom veľa skúseností, zatiaľ som tam posielal len mesačné DPH. Viete mi poradiť, kde to presne nájdem?
    Ďakujem
    jamis všeobecné podanie je v katalógu formulárov na stránke Finančnej správy.
    kn-alka doplnila som
    Jaronimo Super, veľmi ďakujem.
    No ešte som nepochopil, že čo mám dať do tohto "VŠEOBECNÉho PODANIa PRE FINANČNÚ SPRÁVU" do kolonky "Obsah podania-Text podania". Či text v zmysle "Vec: Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby...da da da da da..." alebo to mám nechať prázdne a dokument "Oznámenie daňovníka o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby", ktorý som našiel na internete, dať do prílohy.
    avalik Text podania - je to co pises bezne v listoch pod Vec: ... cize do textu podania napises napr. "V sulade s § ... zakona o dani z prijmov vam oznamujem .... " a dole vo formulari oznacis typ prilohy: oznamenie (aj ked ziadnu prilohu nedavas)
    Jaronimo Dal som tam text "Na základe § 49 ods. 2 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov oznamujem, že za zdaňovacie obdobie 2013 sa lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby podľa ods. 2 predlžuje do 30. 6. 2014" . Dúfam, že to bude v poriadku.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Len Ťa opravím, nie je to žiadosť, je to len oznámenie.

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    ak uvádzam oznámenie o predĺžení lehoty priamo v texte:
    1. dávam typ prílohy oznámenie,
    2.spôsob doručenia - elektronicky súčasť podania
    a v popise neuvádzam nič.
    Prílohu neprikladám.
    Je to o.k?
    Naposledy upravil nela07 : 28.03.14 at 09:57 Dôvod: posun

    janavrbovska je offline (nepripojený) janavrbovska

    janavrbovska
    Na posledný príspevok - otázku nevie nikto odpoveď? (Nela07). Ak do "Textu podania" napíšem celý text oznámenia o predĺžení lehoty na predloženie daňového priznania, nemusím už podávať k tomuto podaniu žiadnu prílohu?

    Myslela som, či nie je potrebné napísať oznámenie vo worde, potom ho vytlačiť, podpísať, podpísané naskenovať, uložiť si ho do PC a potom načítať ako prílohu tohto všeobecného podania.
    Prosím, odpíšte niekto, ako sa to má správne urobiť ....
    Ďakujem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    l.pomposova@it-pro.sk aj ja.. už sa to tak nerobí?
    Artekon ja som to robila iba tak,ako píšete - bez prílohy a nebol problém :-)
    janavrbovska na stránke FS som našla v rubrike "Často kladené otázky", že je možné Oznámenie napísať do textu...
      zbaliť

    Ako poslať ( oznámenie ) žiadosť o odklad DP elektronicky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.