Zavrieť

Porady

Pleťové masky z domácich surovín

Čím skrášliť unavenú tvár, akou maskou z domácej "lekárničky"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    Vitamíny A, B a C, ktoré sa nachádzajú v rajčiakoch robia pokožku tváre mäkkou , sviežou a elastickou. Organické kyseliny majú čistiace účinky a pomáuhajú k jej rýchlej regenerácii. V kozmetike sa používajú i ako prostriedok proti slnečnému spáleniu. Rajčiakovou šťavou môžeme nahradiť i toaletné mlieko pri odmaľovaní sa.
    Maska na mastnú pokožku:
    Používame na kolieska nakrájané rajčiaky alebo kašu z rozpučených rajčiakov. Po 20 minútach ju umyjeme a nanesieme vhodný krém.
    Maska na suchú pokožku:
    Jeden rozpučený rajčiak zmiešame s trochou ryžovej múčky a pridáme niekoľko kvapiek oleja.

    Viete mi poradiť, čo je ryžová múčka??

    suzuki je offline (nepripojený) suzuki

    suzuki
    ja by som len rada upozornila-pozor na masku z mrkvy - pamätám si - ešte nagympli prišla spolužiačka, ktorá to vyskúšala a 3 dni bola neprirodzene oranžová. Takže pozor!!

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Taku radu by som aj ja prijala, asi sme vsetky unavene po marci.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    mne sa najviac osvedčila maska z bielka a citronu.....bielok vyslahat, pridat par kvapiek citronu a naniest na tvar....mozem len odporucit, tvaricka je po nej jak babätkovský zadoček ))))

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    baby skúste sa natrieť obyčajným bielym jogurtom ,alebo bielok vidličkou vyšľahať s troškou citrónovej šťavy. Treba nechať cca 20 minút pôsobiť a potom umyť. Keď sa pozrieš do zrkadla ani sa nespoznáš,budeš svieža ako rybka.

    Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

    Miriam.x
    Veľmi dobrá je aj maska z banánu, ak to vaša pleť zvládne pridajte si pár kvapiek citrónovej šťavy a med. Veeeeeľmi dobré

    Kelis je offline (nepripojený) Kelis

    Kelis
    Ahojte, keď už sme sa tu takto zišli po porade, mám aj ja jednu odskúšanú domácu masku na pleť. Je jednoduchá ale účinná. Potrebujete k tomu len žĺtok a kvalitnú tureckú kávu. Zmiešať a v kúpeli naniesť na tvár, jemne zrnkami kávy pleť premasírovať a potom nechať 15 min. pôsobiť. Mám to odskúšané, pleť je jemná, prekrvená a nakoniec ešte naniesť krém a hotovo.

    Vyskúšajte a napíšte či to zabralo.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    Našla som aj ja čosi, takže sa podelím o radu:
    Tvarohovo - medová maska: 2 polievkové lyžice tvarohu, 1 polievková lyžica medu, niekoľko kvapiek olivového oleja (pri veľmi suchej pokožke). Zmiešame, nanesieme na tvár a krk. Necháme pôsobiť 20 minút. Maska pôsobí osviežujúco a vyhladzuje vrásky.
    Ružovo-medová maska: Potrebujeme na 20 g medu, 100 g vody z ružových lupeňov, alkohol (50 percentný) a 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy. Zmes zmiešame a nalejeme do fľaše. Uzavrieme a odložíme na chladné miesto. Voda sťahuje pokožku a hodí sa na každú pleť, zvlášť vhodne pôsobí na unavenú a ochabnutú tvár. Niekoľko kvapiek vody kvapneme na vlhkú handričku, či tampón a pretrieme si ňou tvár.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    Konečne je jar a tak sa nám v záhradách čoskoro zazelená rôzna zelenina. Takže sa skúsme omladiť:p
    Maska z hlávkového šalátu:
    Šalát je veľmi bohatý na vitamín C, bielkoviny, minerálne soli. Niekoľko listov rozomelieme na kašu. 2 polievkové lyžice z neho zmiešame s 2 lyžicami smotany a masku si nanesieme na tvár a krk. Po 20 minútach si umyjeme tvár vlažnou vodou. Smotanu môžeme nahradiť i kyslým mliekom. V prípade, že máme suchú kožu, pridáme pol lyžičky olivového oleja.
    Maska z petržlenu: 2 lyžičky medu, citrónovú šťavu a kašu z listov petržlenu dáme do pohára a dobre vymiešame. Necháme pôsobiť 15 minút a zmyjeme vlažnou vodou. Používame ju na vyčistenie tváre od pieh ako i pigmentových škvŕn.
    Maska zo surových zemiakov: Zemiaky narezané na tenké rezančeky alebo jemne nastrúhané slúžia ako vitamínová maska. Necháme ju pôsobiť 15 minút a potom zmyjeme.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    Výživná maska:
    Ak naša pleť na tvári pôsobí unavene, môžeme si urobiť výživnú masku. Stačí jeden žĺtok, lyžica oleja a niekoľko kvapiek vitamínu AD. Pridať môžeme trochu šťavy z kiwi. V prvom týždni nanesieme masku trikrát v druhom dvakrát. Potom už stačí raz za týždeň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.