Zavrieť

Porady

súhlas..

Chcela by som sa spýtať, ako správne napísať SÚHLAS.. že súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov.. dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Puuusinka
    Chcela by som sa spýtať, ako správne napísať SÚHLAS.. že súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov.. dakujem vopred
    Ja som to tu našla na Porade, pozri si :
    Priezvisko a meno, titul:

    Rodné číslo:

    Ulica a číslo:

    Bydlisko (pošta):

    PSČ:


    V zmysle zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov týmto súhlasím so spracovávaním mojich osobných údajov, ktoré som dobrovoľne zamestnávateľovi poskytla v súvislosti s uzatvorením pracovného pomeru. Zároveň tento súhlas udeľujem na kopírovanie, skenovanie alebo iné zaznamenávanie úradných dokladov s mojimi osobnými údajmi na nosič informácií zamestnávateľa. Svoj súhlas udeľujem zamestnávateľovi za účelom a v rozsahu nutnom vzhľadom na výkon činností, ktoré sú predmetom podnikania zamestnávateľa ako aj na výkon činností s nimi bezprostredne súvisiacimi.

    Zároveň vyjadrujem svoj súhlas s formou spracovania mojich osobných údajov, ktoré sa budú spracovávať manuálne, ako aj pomocou prostriedkov výpočtovej techniky a budú ich spracovávať osoby alebo subjekty osobitne na to poverené zamestnávateľom. Moje osobné údaje budú zamestnávateľom bezpečne uchovávané v elektronickej alebo papierovej forme s obmedzeným prístupom tretích osôb.

    Súhlasím, aby zamestnávateľ počas trvania pracovného pomeru a po jeho zániku, po dobu archivácie pracovnej zmluvy, spracovával v zmysle zákona o ochrane osobných údajov tieto moje osobné údaje: meno, priezvisko, titul, adresu, rodné číslo, číslo OP, rodné meno, vzdelanie, pohlavie, národnosť, miesto narodenia, stav. Počas uvedenej doby je tento súhlas neodvolateľný. Údaje môžu byť spracovávané za účelom splnenia záväzkov vyplývajúcich z pracovného zmluvného vzťahu.

    Zaväzujem sa bez zbytočného odkladu oznámiť zamestnávateľovi každú zmenu mojich osobných údajov. Zároveň prehlasujem, že som bol oboznámený so všetkými skutočnosťami vyplývajúcimi z § 10 ods. 1 zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov.

    Tento súhlas je možné odvolať v prípade porušovania mojich práv a slobôd v zmysle zákona o ochrane osobných údajov.

    Tento súhlas je platný od dátumu vzniku pracovného pomeru, resp. dňom účinnosti zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Aj ja pridávam ako VZOR:
    Týmto dobrovoľne udeľujem svoj súhlas, v zmysle §7 zákona 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v informačných systémoch, spoločnosti ........................., so sídlom.................................., IČO: ..............., zapísanej v obchodnom registri Okresného súdu ...................., oddiel........., vložka .........., aby nižšie uvedené osobné údaje použila na účely personálnej agendy, a to po dobu nevyhnutnú k ich spracúvaniu.
    Súhlasím, aby mnou poskytnuté osobné údaje v prípade, že nebude so mnou uzatvorený pracovnoprávny vzťah so spoločnosťou................., boli i naďalej uchovávané v databáze uchádzačov o zamestnanie po dobu jedného roka od oznámenia o neprijatí do zamestnania.
    Rozsah poskytnutých osobných údajov:
    1. Meno, priezvisko a titul uchádzača
    2. Dátum narodenia
    3. Adresa trvalého bydliska (ulica, mesto, PSČ, telefón)
    4. Adresa prechodného bydliska (ulica, mesto, PSČ, telefón)
    5. Pracovnoprávny vzťah (súčasné a predchádzajúce zamestnanie v rozsahu adresa zamestnávateľa a pracovné zaradenie)
    6. Podnikateľské oprávnenie
    7. Dosiahnuté vzdelanie (súčasné, stredné, vysokoškolské, odborné kurzy a školenia)
    8. Ostatné znalosti a zručnosti (jazykové, počítače, strojopis, vodičské a iné oprávnenia)
    9. Úradné doklady (overené fotokópie, neoverené fotokópie, originály)
    10. Vojenská služba
    11. Adresa elektronickej pošty

    Spoločnosť................... týmto prehlasuje, že osobné údaje uvedené v životopise alebo dotazníku dotknutej osoby použije len k vyššie uvedenému účelu.
    Dotknutá osoba prehlasuje, že ňou poskytnuté osobné údaje sú pravdivé a aktuálne a v prípade akejkoľvek zmeny poskytnutých osobných údajov, túto zmenu oznámi okamžite prevádzkovateľovi.
    V...............................dňa.............. ............
    .......................................... podpis dotknutej osoby

    Poučenie:
    • súhlas udelený na spracúvanie osobných údajov možno kedykoľvek odvolať a to písomne, listom doručeným do sídla spoločnosti,
    • poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a prevádzkovateľ nemá právny nárok na ich získavanie,
    • dotknutá osoba má právo na informácie, odpis, opravu svojich osobných údajoch vedených v informačnom systéme, a to v sídle spoločnosti,
    • ochrana osobných údajov dotknutej osoby sa spravuje ustanoveniami zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v informačných systémoch,
    • v prípade neaktuálnosti poskytnutých osobných údajov, po splnení účelu alebo po podaní námietky budú tieto zlikvidované,
    • overené fotokópie alebo originály verejných listín a úradných dokladov uvedených v bode 9 budú dotknutej osobe vrátené do 4 týždňov od podania písomnej žiadosti o ich vrátenie, alebo do 4 týždňov po splnení účelu spracúvania.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Puuusinka
    Ešte sa chcem spýtať, kde nájdem danej firmy IČO? Hľadala som na www.orsr.sk tam to nie je...
    choď na www.orsk.sk, tam zadaj obchodné meno.

    auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

    auctovnicka
    Ahojte,
    prebrala som jednu firmu a predchadzajuca uctovnicka nedala ani jednemu zamestnancovi podpisat suhlas, ze spracuva jeho osobne udaje. Mam to dorobit plosne u kazdeho so spatnou platnostou, teda u kazdeho s datumom jeho nastupu do PP, firma funguje od 01/2005, alebo s datumom prebratia mojou osobou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.