Zavrieť

Porady

oznamenie danovému úradu o nedosiahnutí príjmu

szčo mal za minuly rok len 3 mesiace živnosť chcem poslať oznamenie ,že nedosiahol zdanit.prijmy vo výške 1867 eur ani vydavky žiadne ma niekto vzor oznamenia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby za rok 2013 je povinný podať
    daňovník, ak za rok 2013 dosiahne zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 1 867,97 eura.

    Ak jeho celkové zdaniteľné príjmy za celý kalendárny rok neboli vyššie ako tých 1867,97 € (živnosť, príp. zamestnanie) a zo živnosti nevykázal stratu - nemá povinnosť podávať DP.
    maja32 to viem,len som chcela oznamiť aj danovému úradu,že nepodáva danové,nemusím teda posielať nič?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    maja ... aký vzor? - stačí jedna veta!
    Napríklad:
    V roku 2013 boli moje zdaniteľné príjmy nižšie ako 50% NČZD, preto nebudem podávať DP.
    - alebo ako uznáš za vhodné ... s pozdravom Česť práci a robote pokoj ....

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    Na DU v Trenčíne mi vo štvrtok táto oznámenie ani neprebrali, že ich to nezaujíma, nemáš príjem, nepodáš priznanie toľko.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R mne sa to ešte nestalo (aj tento týždeň som jedno dávala) - ale už tu na porade tuším mila písala o podobnej skúsenosti .. .
    Práveže v prípadoch, ak sme toto oznámenie neposlali - VŽDY vyzvali v lete! - preto ja doporučujem (ak má DIČ)
    vjejka Spravím to ja veru tak, že to pošlem poštou. Tiež som si istejšie, že som niečo podala, ako nepodať nič a potom čakať či sa nevyzvú...ja viem, že som určite niekde čítala (možno aj 3-4 roky do zadu, zdá sa mi, že to bolo v pravde, a tam bol rozhovor s nejakou pani z du a tá hovorila o tom, že ked nie je príjem stačí poslať čestné prehlásenia a tá správkyňa, čo mi preberala priznania tvrdila, že to v živote nikdy nebolo treba, ale nemala som chuť sa tam s nou hádať). Pošlem to poštou a bude!
    Katy a R tak povinné to nie je (ani nebolo) ...
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Mal aj iný príjem - napríklad zo závislej činnosti ?
    Podaj daňové priznanie.

    kompozit je offline (nepripojený) kompozit

    kompozit
    Naozaj žiadne výdavky? Ak mal stratu, treba podať daňové priznanie. Je to výhodné, tú stratu budeš môcť v budúcnosti odpočítavať.
    maja32 nie nemal nič ani vydavky takže nemôže byť strata ani príjmy
    kompozit Neplatil si zdravotné poistenie?

    oznamenie danovému úradu o nedosiahnutí príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.