Zavrieť

Porady

iBrainer

Surfovala som po internete a nechtiac som našla, resp. naskočila mi nejaká hra. Ťukla som na to, uviedla číslo môjho mobilu, a to som nemala. Za minulý mesiac som už vo vyúčtovacej faktúre za mobil od Orange dostala účtovaných
cca 25,- Euro - za služby cez SMS s osobitnou tarifikáciou. V Orange mi povedali, že som sa tým prihlásila do nejakej hry s možnosťou výhry a tá spoločnosť to účtuje Orange-u. Mala by to byť spoločnosť iBrainer, Chodia mi teraz SMS-ky, že mi pripísali na účet 2 ďalšie kredity. Cena služby je 6,40 euro na týždeň. Ak to chcem zrušiť, mám poslať STOP IPLAY na 7604. Skúšala som to poslať viac-krát, ale neodišlo to a napísalo - zlyhanie. Dnes som to dala vyskúšať aj pánovi v pobočke Orange, tiež ukázalo a napísalo zlyhanie a výkričník. Poraďte mi, ako sa toho zbavím a kam sa mám obrátiť, aby mi nejaká firma nepredlžovala kredit na hry, ktoré som ani nehrala a nedá sa zrušiť!!? Vopred ďakujem za radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

1) Pokiaľ niekam klikám - čítam a pozerám, kde.
2) Pokiaľ som sa niekam doklikal - nedávam svoje tel. číslo len tak..... potom sa nečuduj, že €uráče miznú......
3) Ak to ani v Orange nevedia zastaviť, firma je potom dobre "zabezpečená" proti zrušeniu tejto "služby". A čo urobiť. Nepopulárne, ale účinné. Zmeniť číslo (vrátane SIM). Dlžoby zaplatiť, číslo prestane existovať, €uráče nebude brať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Pán R Pán R

Pán R je offline (nepripojený) Pán R

Zaujímalo by ma, či Vám po zadaní mobilného čísla prišla nejaká SMS, na ktorú ste reagovali, alebo ste im posielali nejakú SMS, ktorá by toto všetko odštartovala?Alebo ste len čisto na internete zadali svoje mobilné číslo? Pretože ak ste nereagovali na SMS od iBraineru, ani žiadnu SMS samostatne iBraineru neodoslali, to by znamenalo, že ak by sa niekto zúčastnil podobného prieskumu, ako tu píšu v podobných témach o iBraineri a zo zlomyselnosti by zadal mobilné číslo niekoho iného, tak by ten dotyčný, ktorého číslo by niekto zadal, za to musel platiť a mal takéto problémy?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pán R
Zaujímalo by ma, či Vám po zadaní mobilného čísla prišla nejaká SMS, na ktorú ste reagovali, alebo ste im posielali nejakú SMS, ktorá by toto všetko odštartovala?Alebo ste len čisto na internete zadali svoje mobilné číslo? Pretože ak ste nereagovali na SMS od iBraineru, ani žiadnu SMS samostatne iBraineru neodoslali, to by znamenalo, že ak by sa niekto zúčastnil podobného prieskumu, ako tu píšu v podobných témach o iBraineri a zo zlomyselnosti by zadal mobilné číslo niekoho iného, tak by ten dotyčný, ktorého číslo by niekto zadal, za to musel platiť a mal takéto problémy?
...a preto moje telefónne číslo je LEN MOJE a nedávam ho kade tade. A ak sa dá - zablokovať audiotextové čísla u operátora a je pokoj......
P.S. Ja o môjho pri podpise som si zadal podmienky, aké som chcel - voľná neviazaná karta, SMS a hovory z a do audiotextov zablokované, číslo utajené (i keď tie hnusné reklamoroboty furt vygenerujú a potom volajú - dokonca i z konkurenčnej - ale to som vyriešil malým bu-bu-bu na ich pobočke).
0 0
domca8 domca8

domca8 je offline (nepripojený) domca8

ja som sa tiež nechala nachytať bohužiaľ, ale hneď, ako mi prišlo potvrdenie na online hru som to deaktivovala a prišla mi sms, ktorá potvrdila deaktiváciu...myslíte, že je to ok? Lebo, ako čítam nikomu neprišlo potvrdenie deaktivácie a peniaze si stále účtujú...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

domca8
ja som sa tiež nechala nachytať bohužiaľ, ale hneď, ako mi prišlo potvrdenie na online hru som to deaktivovala a prišla mi sms, ktorá potvrdila deaktiváciu...myslíte, že je to ok? Lebo, ako čítam nikomu neprišlo potvrdenie deaktivácie a peniaze si stále účtujú...
Malo by to byť OK. Ale pre strýčka Príhodu - SMS si zálohuj, daj do archívu.
0 0
kosiarka kosiarka

kosiarka je offline (nepripojený) kosiarka

tá istá skúsenosť a žiaľ, eurá odchádzajú AJ preto, že jediný spôsob, ako sa míňaniu peňazí vyhnúť, je zmena čísla - no a T-comu to vážne trvá už viac ako týždeň! Tá zmena čísla...:-( No šťastná "misoft" - ja som posielala HNEĎ deaktivačnú sms - a čo nastalo? odoslanie sms zlyhalo - to sa opakovalo 10 krát ten deň a potom ďalší a dodnes nechce deaktivovať. Poučte sa iní ... na moje ospravedlnenie nestačí ani že mám 61 r.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať