Zavrieť

Porady

nedoplatok dane z RZ

ahojte chcela by som sa opytat ci je nejaka hranica do ktorej sa nedoplatky nemusia odviest...
zamestnancov vysli nedoplatky 5,4,6,2,7SK
pocula som nieco " ze do sto SK " ale to su tusim preplatky....
hmm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Nedoplatky do 100 Sk sa zraziť nemusia, ak zamestnanec nechce poukázať 2% zaplatenej dane a ak dodatočne nežiada o daňový bonus.

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    dakujem :-)
    a este jedna otazocka, ak ma zamestnanec ktoremu sme robili RZ preplatok ale uz u nas nepracuje? vyplacame mu to mi alebo jeho terajsi zamestnavatela alebo spravca dane??

    Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

    Andrea_Z
    bývalým zamestnancom to posielam na ich účet a Daňový úrad si vysporiadam sama.....

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    mmia
    dakujem :-)
    a este jedna otazocka, ak ma zamestnanec ktoremu sme robili RZ preplatok ale uz u nas nepracuje? vyplacame mu to mi alebo jeho terajsi zamestnavatela alebo spravca dane??
    Preplatok našim bývalým zamestnancom vyplácame my, poslali sme im to na účty, na ktoré sme im počas trvania PP posielali výplaty. Mali sme však prípad, že pracovníčka išla do dôchodku, rozviazala PP, požiadala ma o vykonanie RZ - vtedy ma upozornila, že si zrušila účet, tak sme jej preplatok vyplatili z pokladne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.