Zavrieť

Porady

Ecofloor - elektricke podlahove vykurovanie.

Zdravim vas.
Mam otazku ci nema niekto skusenosti s Ecofloor elekrtickym podlahovym kurenim. Hlavne ma zaujimaju naklady na spotrebu el.en. My sa rozhodujeme, aky druh vykurovania namontujeme do novostavby (Bungalov cca 130m2, okna 3sklo, obvodove murivo Ytong Lambda š375). Dakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ahoj, máš v projekte výpočet strát? Ak áno, tak si ročnú (s)potrebu na kúrenie vynásob cenou za kWh a budeš to mať takmer presne, ale sezóna od sezóny sa môže dosť líšiť.

    Ja osobne som robil prepočet nákladov na odporové rohože versus vodná podlahovka + elektrokotol a varianta s najlacnejšími rohožami vyšla stále asi o 1/3 drahšie ako elektrokotol. Ak by si chcel lepiť keramickú dlažbu priamo na rohože, ušetríš niečo na potere + sa zrýchli výstavba, aj odozva na zmeny nastavenej teploty, lebo betónový poter má veľkú zotrvačnosť a pri ňom sa stráca význam nočnej a dennej teploty. Pri vodnej podlahovke máš stále možnosť ľahko použiť iný zdroj tepla (plynový, peletkový kotol, teplovodná krbová vložka, solár...). Pri oboch verziách vieš regulovať teplotu v jednotlivých miestnostiach, ak to má byť ale profi riešnie (tepelné čidlá v každej miestnosti + regulácia) tak to nebude len o 1/3 drahšie.

    Nehovoriac o tom, že mne osobne (!!!) sa zdá úplne zbytočné mať čo i len možnosť nastavovať teplotu v jednotlivých izbách na základe nejakých týždňových programov a denných a nočných režimov... Ideálne je kúrenie v ktorom sa nemusím vŕtať, mám všade tak teplo ako chcem (a to chcem vždy cca rovnako) a nie cez deň v obývačke xx a v noci yy, v spálni v utorok poobede aaa a večer ccc. Keď sa chcem hrať, zapnem si počítač

    Ecofloor - elektricke podlahove vykurovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.