Zavrieť

Porady

ako zistim či mám v Rakúsku založenú živnosť opatrovateľky

agentura cez ktoru som pracovala síce len 10dni pýtala odo mńa 83 eur za založenie živnosti ale živnostenský list som nedostala a teraz tvrdia že moja živnost je prerušená pritom som sa dozvedela že za založenie živnosti sa neplati chcela by som vedieť rakusku stránku ,kde by som našla či som evidovaná v Rakusku ako živostníčka mám pocit že agentúra ma podviedla ďakujem
Naposledy upravil karinak : 09.04.14 at 16:27
3 komentárov     zbaliť
taiko Na danoviom urade? Ci chces zistit ci nerobis na cierno?
arizona A to si im podpisala splnomocnenie,alebo ako mohli vybavovat inak v tvojom mene? Ano, zalozenie zivnosti je zdarma,ale agentury si uctuju,ak to vybavuju, ved to je praca naviac. Ak mas zivnost prerusenu, tak aj tak by si mala mat o tom doklad,budes ho potrebovat,ak sa potrebujes napr.nahlasit na slovensku ZP. A tiez si to musis odlozit,lebo to neraz urady pytaju
arizona Zisti si na tej stanke, ci si registrovana. Alebo si zavolaj na WKO-kontakty najdes na stranke a informuj sa.Odporucam im napisat ziadost na WKO a SVA,aby ti vsetku postu posielali na slovensku adresu,aby sa ti nestracala dolezita posta.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nechapem tvoju otazku, ved si si musela otvarat zivnost a dostat zivnostensky list do ruky.Alebo,ak si dala niekomu splnomocnenie na vybavenie, tak by ti ho mal odovzdat, lebo ho potrebujes nosit so sebou, inak ti hrozi vysoka pokuta.

    Tu - v prilozenom linku WKO najdes zoznam vsetkych zivnostnikov v Rakusku -si natukaj svoje meno a priezvisko / do prveho okienka , druhe nechaj prazdne,nemusis vypisovat/,ak mas zivnost, tak ta zobrazi.Ale, ak si si otvarala zivnost pred par dnami,nemusi ti este zorazit,lebo to aktualizuju priebezne. Skus po par dnoch.

    http://firmen.wko.at/Web/Ergebnis.as...etreuer&Page=2
    Naposledy upravil arizona : 09.04.14 at 16:18

    xeva je offline (nepripojený) xeva

    xeva
    Na stránke WKO - Firmen A-Z zadáš svoje meno - http://firmen.wko.at/Web/SearchComplex.aspx - za založenie prvej živnosti sa v Rakúsku neplatí žiaden poplatok

    ako zistim či mám v Rakúsku založenú živnosť opatrovateľky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.