Zavrieť

Porady

Kto bude dediť dlhy po slobodnom bratovi?

Mám brata ktorý žije dlhodobo v Českej republike s družkou. Má však veľké dlhy. Preto sa chcem opýtať kto bude po ňom dediť dlhy keď my ako súrodenci to odmietneme platiť?
veronikasad Má okrem dlhov aj nejaký majetok ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK nezanechá závet dediť sa bude zo zákona.
    Ak zosnulý nemal potomkov, v druhej skupine dedí manžel/manželka, rodičia poručiteľa a tí, ktorí žili so zosnulým po dobu jedného roka pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti. V tretej skupine dedia poručiteľovi súrodenci a opäť osoby, ktoré s ním žili po dobu jedného roka pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti.

    Ak niektorý zo súrodencov poručiteľa nededí, nadobúdajú jeho dedičský podiel rovnakým dielom jeho deti. Vo štvrtej skupine dedia rovnakým dielom prarodičia poručiteľa a ak nededí žiaden z nich, dedia rovnakým dielom ich deti.
    Dlhy, za tie zodpovedáte len do výšky nadobudnutého dedičstva.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    henrieta12 ďakujem , to sa myslí rovnakým dielom moje deti (som sestra) ?
    mareko Veď sa môžeš dedičstva vzdať ak má dhy.
    pavol54 tvoje deti by dedili keby si svojho brata predbehla
    henrieta12 ja áno ale prejdú tie dlhy potom na moje deti?
    mareko Aj deti sa vzdajú, každý sa vzdá...
    viktorviktor daj do vyhadávania -Porady- "odmietnutie dedičstva", máš množstvo odpovedí
      zbaliť

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    § 470/1 Obciansky zákonník
    Dedič zodpovedá do výšky ceny nadobudnutého dedičstva za primerané náklady spojené s pohrebom poručiteľa a za poručiteľove dlhy, ktoré na neho prešli poručiteľovou smrťou.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    28.05.12 19:02 mattto

    ak dedič odmietne dedičstvo, ... nastupuje dedičská postupnosť. Teda dedičmi sa stávajú dediči z ostatných skupín, ale títo rovnako môžu odmietnuť dedičstvo. Odpoveď: veriteľ môže vymáhať svoju pohľadávku iba od dediča, ktorý neodmietol dedičstvo.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Ak dedič odmietne dedičstvo, nastupujú ako dedičia jeho deti. Aj tie môžu dedičstvo odmietnuť, no ak nie sú plnoleté, musí odmietnuť ich zákonný zástupca a následne toto musí schváliť súd.

    Kto bude dediť dlhy po slobodnom bratovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.