Zavrieť

Porady

Vedel by mi niekto preložiť abstrakt do angličtiny?

Dobrý deň, ahojte. Vedel by mi niekto preložiť môj abstrakt do angličtiny. Termín odovzdania mám vo štvrtok a akosi som neodhadol svoje schopnosti a každá sekunda mi je teraz dobrá. Dúfam, že sa nájde niekto ochotný. Samému mi to nie je príjemné takto otravovať ľudí. Ďakujem vopred.

Tu je text:

priezvisko, meno: Zmeny krajiny v území obce Hriňová. [Diplomová práca]. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre. Fakulta prírodných vied. Školiteľ: RNDr. Lucia Šolcová, PhD. Stupeň odbornej kvalifikácie: Magister geografie v regionálnom rozvoji. Nitra : FPV, 2014. .. s.

Cieľom diplomovej práce je komplexná geografická charakteristika územia mesta Hriňová so zameraním sa na jeho historický vývoj a súčasné využitie územia, ktoré je typické svojou zachovalou historickou krajinnou štruktúrou. Svojím charakteristickým disperzným typom osídlenia sa radí do Lazovej oblasti Slovenského Rudohoria a Krupinskej planiny, podpolianskej podoblasti. Práca je tvorená 10 hlavnými kapitolami. Jadro práce predstavuje fyzickogeografická charakteristika a humánnogeografická charakteristika územia spolu s analýzou zmien krajinnej štruktúry. Fyzickogeografická charakteristika sa zaoberá analýzou prírodných pomerov územia (lito-, morfo-, klíma-, hydro-, pedo-, bio-,) spolu s ochranou prírody. V humánnogeografickej charakteristike je opísaný historický vývoj sídla, stav a štruktúra jeho obyvateľstva a hospodárska stránka územia. Práca tiež analyzuje zmeny krajinnej štruktúry územia v období rokov 1847 – 1956 – 2013, porovnáva výsledky z jednotlivých rokov a vyvodzuje závery.

Kľúčové slová: Hriňová. Disperzné osídlenie. Využitie krajiny. Lazy. Zmeny krajiny


3 komentárov     zbaliť
Matricia ahoj, prelozim ti to, napis mi na Matricia@azet.sk a posli mi zadanie, ja ti ho preposlem vo Worde
hiugo Písal som Ti už včera,ale asi si si to ešte nevšimla alebo neviem. Dúfam, že to platí
Matricia Ano,aj som ti odpisala na tvoj email, ale som ta nezastihla na internete
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vedel by mi niekto preložiť abstrakt do angličtiny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.