Zavrieť

Porady

Bankový účet podnikateľa

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Mám klienta, ktorý na podnikanie používal výhradne súkromný účet. (už nie, lebo som mu to vysvetlila).
Prečítala som viaceré príspevky a dospela som k nasledovnému:

1. ak je BU nahlásený na DÚ, tak o ňom musím účtovať ako o celku
2. ak BU nie je nahlásený na DÚ, tak platyb súvisiace s podnikaním budem účtovať cez pokladňu + priložím kopie výpisov z banky.

Je to tak?
dakujem
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skôr by som povedala, najvýhodnejšie.
Naposledy upravil lenkak : 24.04.06 at 17:56
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dobre si to napísala,najvýhodnejšie
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
A ešte aj s preklepom, (už som opravila).
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, mám SZČO, kt. používa sporožírový účet na podnik. aj súkromné platby.Povedal mi, že ho má nahlásený na DÚ, tak som mu v r. 05 účtovala všetky položky buď ako daňové alebo nedaňové. V marci r. 06 si otvoril devízový účet, keďže začal pracovať v ČR, a všetky platby mu naň chodia. Do marca mu platby chodili na sporožír. účet. Musím mu tento sporožír.účet účtovať až do konca roka, alebo by som mohla len do toho marca, kým mu tam chodili platby?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Najka Pozri príspevok
Ahojte, mám SZČO, kt. používa sporožírový účet na podnik. aj súkromné platby.Povedal mi, že ho má nahlásený na DÚ, tak som mu v r. 05 účtovala všetky položky buď ako daňové alebo nedaňové. V marci r. 06 si otvoril devízový účet, keďže začal pracovať v ČR, a všetky platby mu naň chodia. Do marca mu platby chodili na sporožír. účet. Musím mu tento sporožír.účet účtovať až do konca roka, alebo by som mohla len do toho marca, kým mu tam chodili platby?
Devízový účet je potrebné nahlásiť na DÚ . Čo sa týka sporožírového , účtuješ do vtedy pokiaľ ho využíval pre podnikateľské účely .A Ak ho už nepoužíva, túto zmenu tiež ohlási na daňový úrad . Treba to posúdiť tým využívaním účtu na podnikanie a následne prestať o pohyboch na účte účtovať .
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Takže by som mohla do konca marca zúčtovať všetky pohyby a potom dať konečný zostatok na sporož.účte ako osobná spotreba, aby mi zostal nulový?
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Posúvam...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Najka Pozri príspevok
Takže by som mohla do konca marca zúčtovať všetky pohyby a potom dať konečný zostatok na sporož.účte ako osobná spotreba, aby mi zostal nulový?
............áno.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Najka Pozri príspevok
Takže by som mohla do konca marca zúčtovať všetky pohyby a potom dať konečný zostatok na sporož.účte ako osobná spotreba, aby mi zostal nulový?
Mám to urobiť vrámci uzáv.oper. s dátumom 29.12 ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať