Zavrieť

Porady

Čo s čiernou obrazovkou ?!

Mám notebook, win7 professional a po spustení mi ukáže iba čiernú obrazouku nemam pozadie,lištu a ani ikony. Skúšal som viac krat reštartovať pc a nič sa nezmenilo, nechal som to približne pol hoďku bežať a to iste. Nereagujú CD ani USB vstupy. Neviem či ho mám hneď vyhodiť tak ako je alebo či sa s tým dá ešte niečo urobyť. A ohladne núdzového režimu neviem kedy presne mám dať F8, skúšal som pri spúšťaní aj po a nič sa neudialo. Dúfam že mi nejako poradíte. A už dopredu ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil Dav : 26.04.14 at 13:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lukáš Luki Jurica nie nič také mi neukazuje. ale na druhom pc mi to išlo vpohode ale na tom druhom mam win7 starter a na to s tou Č.obrazoukou mam win7 professional to bude asi tým nie ? no ide o to ze mi tam nic neukazuje
    Lukáš Luki Jurica proste sa mi normalne zapne ale ked davam F8 tak nic. sa mi zapne a zase Č.obrazouka
    mecky ak teda obrazovka funguje tak asi skapal windows
    mozes vyskusat nabootovat instalacne dvd windows 7 a dat opravit tento pocitac, dalej bud ti opravu ponukne sam, alebo das oprava pri spusteni
      zbaliť

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Cize ani pri zapinani pocitaca sa ti nezobrazuje nabehnutie BIOSU to su tie cisielka na zaciatku a az potom sa spusta po cca 20-30s windows vtedy zacne cierna obrazovka? Tento stav bol od vtedy ako si nahodil win 7 alebo siel a proste z "nicoho nic" zacalo robit to co popisujes?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ sa pri spustení NB nič nezobrazuje (mala by začať blikať _ [poznámka: na NB často ani nie je vidieť nábeh BIOSu!] ) - tak máš poškodenú grafiku, resp. grafika (zobrazovač nie je pripojený. NB majú možnosť pripojenia druhého monitoru a prepínanie je (podľa typu) cez Fn klávesy - niekedy je to Fn+F8 - skúsiť (ak sa dá) pripojiť druhý monitor a spustiť NB - potom pomocou týchto kláves prepínať medzi dvoma monitormi. Ak sa na druhom zobrazí - je chybná zobrazovacia jednotka, ak ani tam, je chybná celá grafika.

    RagnarEvil je offline (nepripojený) RagnarEvil

    RagnarEvil
    To je trojský kôň. My sme to mali tiež dali sme ho do opravy tuším kompletne vyčistiť Hlavný Disk a bolo to OK
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Vieš ty, čo je trójsky kôň v IT? - Pokiaľ nenabehne BIOS, nenabehne ani počítač, potom nemôže ani ten kôň erdžať.... Trójsky kôň (trojan) je predsa program, ktorý sa musí spustiť v OS.
    RagnarEvil OK, neviem raďiť :/
    misoft Možno aj vieš, ale tentoraz si sa netrafil.....
      zbaliť

    Čo s čiernou obrazovkou ?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.