Zavrieť

Porady

Hotelova anglictina - ako sa povedia urcite frazy

Pri cestovani po zapadnej Europe som nemal problem z anglictinou, bol som z toho normale mimo, kedze som si do vtedy myslel, ze anglictinu neovladam, ale bez problemu mi rozumeli aj ja. Az na tri vynimky a rad by som pre buducnost vedel ako sa to povie, aby som nemusel pouzivat ruky a nohy. Dakujem za odpovede a pomoc.

Pri odchode mam nechat kluce na recepcii – Pokial mi povedali na recepcii nieco v style Please, leave your key at the reception desk when going out Tak nebol problem, ale to mi povedali len v 2 hoteloch a vyzadovali v podstate u vsetkych, potom to bol len krik z recepcii pri mojom odchode a moje ruky nohy a divne vyrazy tvare

Plati sa aj nejaky depozit? Tuto to az taky problem nebol. Pay deposit je sice asi nespravne, ale rozumeli mi vsade

Nietore hotely maju vyhradeny cas na check out napriklas 8:00 – 10:00. Poznam frazu would it be possible to have a late (early) check-out? Ale ako sa povie Je mozne sa odhlasit o (npr. 7:00)

Ja som sa viac menej ako tak dokazal vymotat pomocou fraz I would like to ask you, whether can i check out about 7:00 pripadne I would like to ask you, whether is it possible to check out about 7:00 pripadne would it be possible to have check-out about 7:00 Ale asi nic z toho nie je spravne.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

It is possible to unsubscribe at 7:00 ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Should I leave my room key at the reception?

Should I pay any deposit?

Is it possible to check out at 7am? - ale early check out je myslene ako skratenie pobytu aspon o jeden den (ak neoznamis vopred tak chcu poplatok ako keby si ostal cely nahlaseny pobyt) ... ak v den odchodu potrebujes opustit hotel o 5 rano, tak proste prides na recepciu, odovzdas kluce a povies"I am checking out" - nemozu ta tam drzat do osmej
2 0
LubosBo LubosBo

LubosBo je offline (nepripojený) LubosBo

Ono su hlavne hostely, ale v Taliansku som zazil aj 2 hviezdickovy hotel, kde nemaju stalu recepciu. Takze npr. o 5 rano by to neslo bez pripadnej dohody. Ale raz som takto na drzovku vo Francuzku nechal kluc v kvetinaci pred vchodom a ked bola otvorena recepcia, zavolal nech si hladaju kluc v kvetinaci.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Tak teda "unsubscribe" som v hoteli ešte nepočul !
0 0
LubosBo LubosBo

LubosBo je offline (nepripojený) LubosBo

taiko ja nepotrebujem "milion" stranok o frazach. To si viem aj ja najst aj som nasiel, ale tie konkretne frazy nikde. Ja sa dokazem a dokazal som sa dohovorit az na tri vyssie spomenute vynimky. Mna zaujimali konkretne tie tri vyssie napisane a tie som cez google nenasiel, repektive len nejake utrzkovite veci, ale nie kompletne.
Naposledy upravil LubosBo : 02.05.14 at 11:35
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať