Zavrieť

Porady

ukončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe

zamestnanec dnes doniesol ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe, zamestnávateľ odmietol ukončenie prebrať i preto lebo je na služobnej ceste, zamestnanec poslal doporučeným listom oznam,že ukončuje pracovný pomer v skúšobnej dobe, je taketo ukončenie zo strany zamestnanca platné? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je platne, ak to stihol v SD. Preco by nebolo?
    Ved on sa pokusal ho odovzdat v praci osobne ... v podstate teoreticky by mu stacil podpis svedka, ze to dorucil, ale ze mu to nikto neprevzal.

    Nerpozumiem jednej veci, zamestnanec je v praci sam?
    Vsetci ostatni su na SC? Nie je tam nikto, kto by tu pisomnost od neho prevzal?
    maja32 len ja ako účtovník a ja nemôžem preberať dané náležitosti telefonovala som s majiteľom firmy ten danému zamestnancovi nariadil aby vypoved doniesol budúci týžden osobne ani manželka majiteľa to odmietla prebrať, menovaný si to pošle poštou a ked sa pôjde zaevidovať na úrad práce stačí mu podací lístok ako doklad o odovzdaní a doručení ukončenia pracovného pomeru samozrejme ma i ukončenie pracovného pomeru napísané
    veronikasad Pracovný pomer zamestnanca končí, až keď oznámenie o skončení prac.pomeru v skúš.dobe prevezme zamestnávatel. Na UP ho bez výstupných dokladov nezaevidujú (potrebuje aspoň zápočet). Na spätné zaevidovanie má 7 kal.dní.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maja32 len ja ako účtovník a ja nemôžem preberať dané náležitosti telefonovala som s majiteľom firmy ten danému zamestnancovi nariadil aby vypoved doniesol budúci týžden osobne ani manželka majiteľa to odmietla prebrať, menovaný si to pošle poštou a ked sa pôjde zaevidovať na úrad práce stačí mu podací lístok ako doklad o odovzdaní a doručení ukončenia pracovného pomeru samozrejme ma i ukončenie pracovného pomeru napísané

    Jedna úprava, tu neide o výpoveď ale o skončenie PP v SD, ktoré môže byť kedykoľvek z oboch strán. PP končí jeho doručením druhej strane.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maja32 on ho posiela doporučeným listom poštou, stačí pre úrad práce potvrdený doložený podací lístok z pošty, ide o to že zamestnávateľ mu oznamil,že nesuhlasí so skončením pracovného pomeru ale ked je v skúšobnej dobe predsa môže skončiť
    veronikasad Nestačí. Skončiť môže až keď písomné oznámenie preberie zamestnávatel.
    Tweety Zamestnanec nepotrebuje žiaden súhlas so skončením PP, zamestnanec oznámenie doručí druhej strane a PP je skončený.
    maja32 mne ide o to či sa ako forma oznámenia berie potvrdený podací lístok,lebo zamesntávateľ odmieta komunikovať s daným zamestnancom a aj ked bol za ním osobne oznámenie o prevzatí mu nepodpísal a on sa potrebuje zaevidovať na úrade práce predsa.
    Tweety A prevzali ste oznámenie od zamestnanca? Zamestnanec to oznámil v súlade so zákonom, nevidím dôvod, prečo mu zamestnáv. robí prieky.
    maja32 ide o to že zamestnávateľ má list na pošte a oznamil mu telefonicky,že list ani nepreberie ide o môjho brata ,človek si dá v skúšobnej dobe ukončenie prac.pomeru a zamestnávateľ mu robí takéro prieky
    veronikasad Ak zamestnávatel list nepreberie, vráti sa (bratovi) ako nedoručený a prac.pomer končí dňom vrátenia zásielky. Týmto dňom mu musí dať zamestnávatel výstupné papiere (zápočet, potvrdenie o zdan.mzde).
    Odkedy trvá pracovný pomer ?
    BlackRoses Obávam sa, že keď mu robí také prieky s jednoduchým skončením v SD tak pochybujem že mu tie výstupné papiere dá..
    maja32 pp trvá od 17.3.2014 bola dohodnutá trojmesačná skúšobná doba
      zbaliť

    ukončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.