Zavrieť

Porady

Aký je postup pri odstúpení od kúpnej zmluvy ak auto je nepoužiteľné a neprepísateľné na nového majiteľa?

Dobry den

Potreboval by som poradit. Kupil som auto v bazare. Pred kupou som skontroloval technicky stav, stitok v motorovom priestore, cislo pod oknom a absolvoval skusobnu jazdu. Podpisal som kupno-predajnu zmluvu v zmysle §588 a nasl. Obcianskeho zakonnika a §409 a nasl. Obchodneho zakonnika s autobazarom ktory vystupoval ako sprostredkovatel. Pocas pripravy na prihlasenie som zistil ze auto ma VIN idetifikator aj na nosnom rame karoserie zospodu, ktore som pri obhiadke pri kupe nemohol zistit lebo bolo zakryte naterom na ochranu podvozku. Dokonca VIN idetifikator na nosnom rame ma necitatelne a poskodene cisla sposobene koroziou. Z tohto dovodu nie je mozne aby som prihlasil do evidencie a auto pre tuto vadu je nepouzitelne a nesposobile pre prevadzku na poz. komunikaciach pritom uz bazar auto na moje meno odhlasil. Chcem sa Vas opytat ci mozem odstupit od kupnej zmluvy v zmysle §597 Obcianskeho zakonnika? Staci ak poslem odstupenie od kupnej zmluvy postou doporucene alebo radsej do vlastnych ruk? Moze predajca-bazar zamietnut odstupenie ked predal nepouzitelne auto? Aky je postup ak predajca-bazar nereaguje na odstupenie od zmluvy v termine ktore uvediem? Aky doklad je potrebne spisat v pripade zrusenia zmluvy? Za odpoved vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Autobazár vystupuje len ako sprostredkovateľ, dané veci je potrebné riešiť s majiteľom vozidla, ak teda vôbec existuje, nie je to bezdomovec atď. Inak sprostredkovateľské zmluvy sú dosť veľký chyták na kupujúcich. Pomerne dosť sa o tom písalo, napriek tomu, žiaľ, stále niekto naletí. Držím palce.

    Aký je postup pri odstúpení od kúpnej zmluvy ak auto je nepoužiteľné a neprepísateľné na nového majiteľa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.