Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve?

S O2 podpísaná zmluva o požičke na mobilný telefón, v hotovosti zaplatené 10 €, zvyšok v 18-tich splátkach po 7 €. Spôsob úhrady splátok je vo faktúre za služby.

SZČO toto spravil už druhýkrát. Prvýkrát si zobral MT, nič mi nepovedal, keď sa začala suma 7 € objavovať vo faktúrach, zaujímalo ma to, len mi povedal že je to MT ale nevyužíva ho on.Za MT zaplatil vo faktúrach spolu 21 € potom ho reklamoval, vrátili mu v hotovosti sumu 130 € a v poslednej faktúre mu zúčtovali pokutu 98 €. Ja som tých 21 + 98 € zaúčtovala ako VNZD.

Ale tento druhý telefón už využíva on. A neviem ako to zaúčtovať v JÚ. Prosím poraďte mi.

ďakujem
Naposledy upravil Lucinka23 : 08.05.14 at 17:10 Dôvod: úprava súm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Predpokladám, že na ten telefón dostal riadnu fa aj s dph. Aspoň môj klient to tak mal. Túto som riadne zaevidovala, uplatnila odpočet dph. Potom som zistila, že ju vlastne spláca v ďalších fa. Tak tie fa som dávala do nákladov a po splatení som fa za telefón zlikvidovala úhradou cez ID, aby mi nesvietila ako nezaplatená.
    Lucinka23 Nie nedostal faktúru, dostal iba doklad s názvom výdaj špeciál síce je tam vyčíslená DPH ale ako daňový doklad na odpočet DPH to nie je.

    vodniksro je offline (nepripojený) vodniksro

    vodniksro
    u mojho klienta mam to iste; mam fa na MT, to som uctovala do VOZP + DPH; zaroven zmluvu o pozicke (touto som "uhradila" fa za MT) som zauctovala do zavazkov, splatky ma 5€ kazdy mesiac a uvadzaju tych 5 € na fa za telef. poplatky. osobne uz tuto sumu 5 € pri fa za telef. popl. neuctujem, iba platbu 5 € priradujem k tej zmluve. sumu 5 € beriem, ze informuju klienta, kolko ma za dany mesiac vlastne uhradit;

    Ako zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.