Zavrieť

Porady

Prevádzka vo vlastnej nehnutelnosti - problem s prístupovou cestou

Mám v osobnom vlastníctve budovu , ktorá je na mojom pozemku avsak jediný možný prístup je po spoločnom pozemku . chcel by som v tejto budove podnikať- zriadiť výrobu. Spolumajiteľ pristupovej cesty s tým však nesúhlasi. Je neaký spôsob ako to obísť, tak aby som jeho súhlas nepotreboval ??? Je dosť na figu ak mate budovu o 300m2 a neviete ju niako využiť vďaka dobremu susedovi . Ďakujem za rady.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Prečo chce v tejto republike každý niečo obchádzať ???

Ako Ti niekto môže niekto niečo zakázať ( mimo zákona ) ?

Ak sa jedná o prístupovú cestu ( ako spomínaš ) a nie o jeho pozemok , cez ktorý by si musel na ten svoj chodiť , tak žiaden problém .
Obaja ste vlastníci a obaja máte rovnaké práva , ale aj povinnosti .

Dali by sa ale aj trochu akceptovať tie výhrady , ak by sa po tejto komunikácii pohybovali nejaké ťažké stroje alebo vozidlá .
0 0
Pbd Skomi Pbd Skomi

Pbd Skomi je offline (nepripojený) Pbd Skomi

Tak po tom spoločnom pozemku -ceste kde mám ja 50% aj on, nielenže budú chodiť stroje ale aj cudí ľudia a navyše potrebujem cez neho potiahnuť elektriku a Plyn. Už len el prípojku a plyn mi nedajú povolenie pokiaľ nedoložím jeho súhlas. Takže tvrdiš že ja si tam v tej svojej nehnutelnosti otvorim prevadzku bez toho aby som ho o tom upovedomil ??? Nezdá sa mi to. to by asi bola tak trochu anrachia nie ???
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pbd Skomi
Tak po tom spoločnom pozemku -ceste kde mám ja 50% aj on, nielenže budú chodiť stroje ale aj cudí ľudia a navyše potrebujem cez neho potiahnuť elektriku a Plyn. Už len el prípojku a plyn mi nedajú povolenie pokiaľ nedoložím jeho súhlas. Takže tvrdiš že ja si tam v tej svojej nehnutelnosti otvorim prevadzku bez toho aby som ho o tom upovedomil ??? Nezdá sa mi to. to by asi bola tak trochu anrachia nie ???
Počkaj , počkaj ....v súvislosti s novými skutočnosťami už radšej nič netvrdím .

Najprv vravíš o prístupe a zrazu sa z toho vykľuje problém inžinierskych sieti ???
Neuraz sa , ale ak spomínaš anarchiu a nespomenul si tie pripojenia , tak mi to prichodí ako prístup ( ešte raz sorry ) hlupáka .

...a ešte raz sa opýtam , pre istotu .
Ide naozaj len o cestu ? Alebo ide o spoločný pozemok , cez ktorý musíš prejsť .
Ak máš foto , tak prilož ...alebo daj nákres .
0 0
Pbd Skomi Pbd Skomi

Pbd Skomi je offline (nepripojený) Pbd Skomi

Prepáč áno nevyjadril som sa správne a nedal všetky potrebné informácie , niektoré si sám uvedomujem až teraz. Takže ide o spoločný pozemok / dvor ktorý slúži ako prístup k jeho domu a mojej budove. vyložil som prístup pre auto panelmi. takže z mojho pohladu ide o cestu. Avšak pozemok je v katastri ako spoločný dvor. k podnikaniu samozrejme potrebujem tie inžinierske siete, tie som nespomínal skrz toho že momentálne tám elektriku mám ale len podružným vedením čo by pre podnikanie nepostačovalo takže to bola aj pre mna nova skutočnosť. Tak by ma zaujimalo či sa to da neak tak spravit aby som tam dotiahol plyn elektriku a mohol tam prevadzkovať trebarz stolársku dielňu bez toho aby s tým súhlasil.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pbd Skomi
Prepáč áno nevyjadril som sa správne a nedal všetky potrebné informácie , niektoré si sám uvedomujem až teraz. Takže ide o spoločný pozemok / dvor ktorý slúži ako prístup k jeho domu a mojej budove. vyložil som prístup pre auto panelmi. takže z mojho pohladu ide o cestu. Avšak pozemok je v katastri ako spoločný dvor. k podnikaniu samozrejme potrebujem tie inžinierske siete, tie som nespomínal skrz toho že momentálne tám elektriku mám ale len podružným vedením čo by pre podnikanie nepostačovalo takže to bola aj pre mna nova skutočnosť. Tak by ma zaujimalo či sa to da neak tak spravit aby som tam dotiahol plyn elektriku a mohol tam prevadzkovať trebarz stolársku dielňu bez toho aby s tým súhlasil.
To je ešte horšia situácia ...

Odhliadnuc od prístupu a aj tých inžinierskych sieti je následne veľký problém práve tá , trebárs , stolárska dieľňa ...
Na toto už fakt potrebuješ povolenie od suseda ...
0 0
Pbd Skomi Pbd Skomi

Pbd Skomi je offline (nepripojený) Pbd Skomi

No v tom spočiva cely moj problem , načokoľvek okrem bývania by som chcel priestor využiť potrebujem jeho súhlas, ktorý nemám šancu získať keďže je striktne proti všetkemu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pbd Skomi
No v tom spočiva cely moj problem , načokoľvek okrem bývania by som chcel priestor využiť potrebujem jeho súhlas, ktorý nemám šancu získať keďže je striktne proti všetkemu.
Hento predaj a investuj do inej , bezproblemovej lokality ...za pokus nič nedáš .
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pbd Skomi
No v tom spočiva cely moj problem , načokoľvek okrem bývania by som chcel priestor využiť potrebujem jeho súhlas, ktorý nemám šancu získať keďže je striktne proti všetkemu.
A ty sa mu cudujes? Ja nie!
Ved on na tom spolocnom dvore byva,takze je pochopitelne, ze nesuhlasi, aby mu tam spacirovali cudzi ludia, cudzie auta atd. Nehovoriac o hluku a prachu z tvojej prevadzky.
Vyrobne prevadzky patria mimo obytne zony, nie na spolocne dvory do obytnych zon!!!
Zistoval si si vobec, ci by ti potrebne urady vobec tu vyrobnu prevadzku za takychto podmienok povolili?


Ved on by prisiel o sukromie a ta tvoja "vyroba" hned v spolocnom dvore by uplne znehodnotila nielen jeho dvor,ale aj byvanie...jeho nehnutelnost by sa stala takmer nepredajna, ak by chcel predat. Ved kto by uz kupil dom a chcel byvat za takychto podmienok?
Takze sa snaz pochopit aj spolumajitela. Ty by si na jeho mieste suhlasil? verim, ze nie!
Naposledy upravil arizona : 17.05.14 at 06:53 Dôvod: preklep
0 0
Pbd Skomi Pbd Skomi

Pbd Skomi je offline (nepripojený) Pbd Skomi

No v podstate je to v intraviláne obce, urcite by s tým nemal byt problém čo sa týka povolenia, jeho dóm je od mojej nehnuteľnosti vzdialeny vyše 100 m. na tej ceste je prv jeho dom tak asi 70m rybnik a tak kastiel v ktorom v pivnici v podzemi by som montoval kuchynske linky. takze o hluk a prach minimalne. na poschodi by som mal predajnu. no divimsa mu zkrz toho ze o 50 m dalej ma hospodarsku budovu v ktorej ak by nieco chcel robit tiez potrebuje moj suhlas. a o 100 m dalej ma 2 stavebne pozemky ku ktorym potrebuje moj suhlas takze sa mu divim ze s niecim nesuhlasi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať