Zavrieť

Porady

prostriedok ktorý by odradil ovce ohrýzať listy stromov

existuje nejaký prostriedok ktorý by odradil ovce ohrýzať listy stromov ? niečo čo by som na strom nastriekal a ovciam by to tým pádom nechutilo alebo nemáte nejakú radu ako ich odnaučiť aby to obhrýzali ?
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pioter007 Aha, ďakujem všetkým za odpovede, ide o to že to nie su moje ovce ale susedove, takže ich uvizať nemôžem a ohľadom toho pletiva tak tie stromy sú za plotom v podstate lenže sú ťahané po plote (nejdú tak do výšky ale do šírky - sú tak tvarované) a tie ovce mi ožierajú listky a aj cez pletivo, takže tam dávať ďalšíe pletovo cez to by vyzeralo divne, preto som uvažoval o nejakej chémii alebo čo ale asi ani nič také neexistuje
    a ešte to pletivo má len 150cm. cca tak keď ovce podrastú tak vyskočia naň a budú smelo obšierať aj zbytok

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ťažko odnaučíš! Pletivo okolo! ... ale aj tak sa vedia vynájsť .. alebo potom len uviazať, aby nedosiahli na stromčeky

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ovce sú vynaliezavé, ani plot im v tom nezabráni, ak nie je dosť vysoký a pevný
    prednými nohami vyskočia na "plôtik" a ohryzú listy, na ktoré dosiahnu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ovce? si to nemýliš s kozami? ovcu som ešte nevidela nikde vyskočenú,ani prednými nohami....zato kozu áno....
    Terezia13 no ja som videla "vyskočenú ovcu" prednými nožičkami naposledy včera
    ohrýzala šípový ker - neďaleko nás má jeden celkom slušné stádočko oviec a tie sa pretekajú, ktorá vyššie ohryzie vetvičky
    kopretinka
    taiko eeej veru ja som videl tu v NL. Este si aj prednymni nohami konariky odhrnali. Ale mozno ze tu su viac pazrave
    pioter007 aj ovce obžierajú čo sa dá, kozy sú na to ešte horšie asi ale ovce si tiež radi dajú, ako píše terezia
      zbaliť

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    Stačí obyčajná sieťka, ktorá sa používa na sieťkovanie (pod kleber) uviazať okolo kmeňov stromkov. Niekto dáva kartóny, ale tie namoknú a je to fuč..
    A tá sieťka stačí, kým stromček vyrastie.
    Neviem o ničom, čím by sa dali stromy postriekať, aby im smrdeli.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skus dat vyluhovat nejake feferonky a cierne korenie. Postrekovacom postiekaj. Akurat budes musiet opakovat castejsie,lebo dazd ti to zmyje

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Nemal si sadiť stromy na hranicu.

    doplnené:
    Nebuď smiešny, ovca nemá jazyk dlhý 20 - 30 cm. Aj koreňovú sústavu máš doma?
    Plot je tvoj a či susedov?
    Naposledy upravil kukučka : 08.06.14 at 20:47
    pioter007 stromy sú sadené cca 20-30cm od pletiva - hranice takže som ich na hranicu nesadil - písal som že sú ale tvarované tak aby rástli okolo pletiva = ako živý plot - na ktorom aj rastú jablká - kým ich nezožerú ovce....

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Čo to máš za stromy? Čo im tak chutí? Ja som a ako dieťa vždy bicyklovala po jednej trase, kvôli štyrom ovečkám, to bola záhradná oblasť, iba chatka, kmene kryté pletivom, nikdy som ich nevidela na dvoch nohách, trávnik dokonalo skosený a pritom nie veľký. Dnes už viem, že tá plocha ich nemohla uživiť. A čo je ešte zaujímavé, že nikdy nebľačali. Krásne boli.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela To podstatné som zabudla, ak si tak neprezieravo tie stomy zasadil, skús ich prikrmovať. Možno tie ovce sused nasadil práve na tie tvoje stromy. To vieš, každý sa bráni ako môže.
    pioter007 no stromy sú zasadené dobre len on si tam tie ovce dal tuším naschvál, aby neobžierali stromy jemu, tak si ich prihradil z mojej strany kde pre zmenu on nemá strom žiaden a teda ovce pekne krásne obžierajú moje stromy, aj keď zatial z jeho strany ale to nebude dlho trvať kým ich neobžerú až tak že budú skákať po plote (teraz sú niektorý ludia hrozný - vypočítavý a vychcaný) - keby mal malý pozemok a nemal by ich kde dať nepoviem ale mal x miest kde si ich mohol odhradiť tak aby nerobili škodu..
    korela Nevieš tam jednoducho niečo natiahnuť hustejšie? Hoci i zošité vrecia z jutoviny, zo zemiakov, keď treba, tak to aj navýš, že si nevieš poradiť, nechápem.
      zbaliť
    pioter007 kmeň je v pohode, horšie sú na tom listy a konáre

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...a keby sa im vytrhali zuby ???

    Šak potom by neobhrýzali ...či ?




    ÚPRAVA ...akože bez otáznikov ( pre slovenčinárov ) :

    Veď im vytrhaj zuby .

    Potom by neobhrýzali ...
    Naposledy upravil buchač : 08.06.14 at 18:43
    buchač UPRAVENÉ

    prostriedok ktorý by odradil ovce ohrýzať listy stromov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.