Zavrieť

Porady

Ako urobiť tvarohovú plnku?

Ako mám urobiť tvarohovú plnku, aby bola jemná a vláčna a nie hrudková a teda aby v nej nebol ten tvaroh viditeľný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    On sa svojim spôsobom pri pečení teplom zrazí,ale zamiešaj si do zmesi vanilkový pudingový prášok alebo zlatý klas a zmes si urob až tesne pred použitím,nie dopredu.Cukor spôsobí,že tvaroh pustí vodu a koláč bude mokrý.
    babka - ježibabka Ten tvaroh nie je ako býval, vtedy nebol žiaden problém s plnkou. Teraz som veru neraz rozmýšľala. čo do neho dám, aby som nemala brču. Ale na dedine v obchode nemáš na výber. Momentálne mi syn nosí z farmy z Moravy a ten je perfekt. Niekedy ho musím aj riediť. Do plnky dávam: cukor, vajce, vanilkový cukor, škoricu, citrónovú kôru a hrozienka.
    Peggynka Ja keď chcem len na posýpku rezancov,tak si kúpim vážený z milkagra,tiež je výborný-ako domáci.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial robím tvarohovú plnku do koláča (nie na palacinky) , žltok +ostatné prísady rozmiešam s tvarohom. Bielok z vajíčka vyšľahám na sneh a nakoniec vmiešam do plnky spolu s trochou detskej krupice.

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Mne sa na toto osvedčil BIO tvaroh z BILLY...taký krémový som skrátka ešte nikde nenašla...

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    stačí použiť nehrudkový tvaroh (cca 500 g), cukor (ja používam trstinový), biely jogurt alebo smotanu, prípadne ešte šľahačku a vmiešať želatínu. Puding nepoužívam, stratí sa mi v tom chuť tvarohu. Ale viacej ľudí, viacej chutí

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ak chcem mať hladký tvaroh v plnke, tak rozmixujem s trošilinkou smotany alebo mlieka hrudkovitý tvaroh na takú konzistenciu aká mi vyhovuje ...... dúfam že som dobre pochopila zadanie.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Z lidla v kybliku je absolutne hladký. A plnku robim tak, ze uvarím super hustý zlatý klas s cukrom - 3 zlate klasy do 0,5l mlieka. Do vychladnutho zamiešam tvaroh - aspon 1 kg a ak sme velmi mlsni, tak aj vyslahanu slahacku. Ak treba, este pridám práškový cukor a prípadne vanilku.

    Ako urobiť tvarohovú plnku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.