Zavrieť

Porady

odobratie vodicskeho preukazu

viete mi poradit? Zadrzali mi VP za jazdu pod vplyvom alkoholu po 2 krat v priebehu piatich rokov, trest mi uz padol vysetrenie u psychiatra a poradenstvo u psychologa mam za sebou, i zdravotnu sposobilost i psychicku sposobilost a este ma caka autoskola len neviem ci cely kurz alebo len doskolovaci. poradte! prosim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Chceš späť vodičák a ani toľko námahy si nedáš aby si si preštudoval zákon, z ktorého budeš robiť skúšku???

    8/2009 Z. z.Zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 92
    Obmedzenie a odobratie vodičského oprávnenia

    (3) Vodičské oprávnenie sa odoberie aj tomu, kto ako vodič motorového vozidla
    a) v priebehu posledných piatich rokov trikrát poruší pravidlá cestnej premávky, v ktorého dôsledku vznikne dopravná nehoda s následkom na živote alebo zdraví alebo
    b) v priebehu posledných piatich rokov dvakrát poruší pravidlá cestnej premávky požitím alkoholu alebo inej návykovej látky alebo sa odmietne podrobiť vyšetreniu na ich zistenie.

    (7) Vodičské oprávnenie odobraté podľa odseku 3 písm. a) možno vrátiť až po preukázaní splnenia podmienok podľa § 77 ods. 1 písm. d) až g). Vodičské oprávnenie odobraté podľa odseku 3 písm. b) možno vrátiť až po preukázaní splnenia podmienok podľa § 77 ods. 1 písm. d) až g), po preskúmaní zdravotnej spôsobilosti osobitne vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva psychiatrom a po podrobení sa odbornému poradenstvu u posudzujúceho psychológa.

    § 77
    Podmienky na udelenie vodičského oprávnenia
    (1) Vodičské oprávnenie sa udelí žiadateľovi, ktorý k dátumu udelenia vodičského oprávnenia
    d) je zdravotne spôsobilý,
    e) je psychicky spôsobilý,
    f) absolvoval vodičský kurz podľa osobitného predpisu,41b) ak v § 76 ods. 7, § 78 ods. 2 alebo ods. 3 nie je ustanovené inak,
    g) získal odbornú spôsobilosť,

    41b) § 2 ods. 1 písm. a) zákona č. 93/2005 Z. z.

    § 2
    Autoškola

    (1) Autoškola je výcvikové a výchovno-vzdelávacie zariadenie registrované podľa tohto zákona na vykonávanie

    a) výučby a výcviku účastníkov prípravy na skúšku odbornej spôsobilosti na vydanie oprávnenia viesť motorové vozidlá (ďalej len „vodičský kurz“),
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dererko1985 ano zakon som si prestudovala ale nevypatral som z neho ci cely kurz alebo staci doskolovaci kurz ak ty stento zakon pochopil tak mi prosim odpvedz ci staci doskolovaci.
    avalik ak by stacil doskolovaci, tak ti ho dam do citacie - v zakone mas uvedene kedy je povinnost podrobit sa doskolovaciemu kurzu
    Peggynka Mali ti ho odobrať doživotne...
      zbaliť

    odobratie vodicskeho preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.