Zavrieť

Porady

Ako dostať od ex manžela motorku?

Po 9 ročnom manželstve som sa s manželom rozvádzala 4 roky krz deti, lebo ich obe chcel do osobnej starostlivosti. Nakoľko on počas rozvodu tých 4 rokov si zobral veľký uver, nechcem isť do majetkového, nechcem od neho nič iné len motorku. Ako to zariadiť aby som nemusela isť na súd a riešiť minulosť a celý spoločný majetok ,kde boli auta a nedoplatené uveri na auto a aj na tu motorku a vybavenie bytu a záhrady atd. Motorka je už doplatená a vlastníkom je stále lízingovka, lebo si ju môžem len ja napísať na seba, kedže som tam figurovala ako platca úveru, ale nechce mi dat papiere od nej a aani mi ju nechce požičať. On chce požiadať o 3 roky po rozvode súd, aby mu ju zverili, nakoľko ju ja neužívam. Ale ako môžem keď mi ju nechce dať? Kedže mam s neho stále zlý pocit a v jeho prítomnosti sa neviem psychicky sústrediť a ai rozprávať, bojím sa isť do majetkového vyrovnania, lebo viem že je tvrdi a nepovili a bude bojovať aj desať rokov a ešte aj krz ten vleky uver, aby som ho nakoniec nemusela aj ja splácať i keď som už s nim nebola keď si ho bral. Prosím o radu, ako na to??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    kopretinka 06.06.14 07:11 odstránil(a) z Porady

    Ako dostať od ex manžela motorku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.