Zavrieť

Porady

Mám právo na nejakú dávku alebo príspevok?

  1. Práve som ukončila VŠ vzdelanie II. stupňa ako Ing. mám 24 rokov a počas inžinierskeho štúdia som bola účastníčkou vysokoškolskej praxe v jednom výrobnom podniku na výrobu ložísk na úseku Logistiky. Počas tejto praxe som bola evidovaná 10 mesiacov ako zamestnanec tejto firmy. Za túto prax som bola aj symbolicky finančne ohodnotená a boli mi zrážané aj nasledujúce odvody /350 ZP ZC, /360 DP ZC-StP, /362 DP ZC-InvP, /370 Nemocenské p.ZC, /P.v nezamestnanosti.ZC. - nakoľko som ukončila štúdium štátnou skúškou a stratila som štatút študenta, prax bola ukončená. Momentálne nemám zamestnanie. Chcem sa spýtať, mám nárok na nejakú finančnú dávku alebo príspevok? Za Vaše odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemas.
    Na narok na davku v hmotnej nudzi si do 25 rokov posudzovana spolu s rodicmi.
    (jedine, ak by nezili, alebo mas vlastny byt a pod.)

    Na podporu v nezamestnanosti je potrebne mat aspon 730 dni poistenia v nezamestnanosti v posl. 3 rokoch pred evidenciou na UP, co tych 10 mesiacov nesplna.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vizirka89 Ďakujem, no v auguste budem mať 25 rokov, zmení sa tým niečo pre mňa?
    Chobot A kde bývaš? Vo vlastnom? V prenajatom? S rodičmi? Dávka v hmotnej núdzi závisí od mnohých faktorov.

    N podporu v nezamestnanosti asi nebudeš mať nárok.
    veronikasad Po dovršení veku 25 rokov už nebudeš posudzovaná spolu s rodičmi. Od 1.7. sa však sprísňujú podmienky pre výplatu dávky v hmotnej núdzi, výplata bude podmienená aktivačnými prácami. Skús sa informovať na UP, či náhodou nemajú akt.práce zodpovedajúce tvojmu vzdelaniu, kde by si príp. neskôr našla trvalé zamestnanie
    erik555 nutene prace ako za Stalina Fico novodoby Stalin? A to sme clenom EU! O com je tato EU? O moznosti Genocidy na Slovensku??? Hmmm... (Podľa týchto dohovorov je genocída akýkoľvek z nasledujúcich činov, ak sú páchané s úmyslom zničiť národnú, etnickú, rasovú alebo náboženskú skupinu: c) úmyselné uvedenie ktorejkoľvek národnej, rasovej, etnickej, alebo náboženskej skupiny do takých ekonomckých a sociálnych životných podmienok, ktoré vedú k jej čiastočnému, alebo úplnému fyzickému zničeniu. http://sk.wikipedia.org/wiki/Genoc%C...8pr%C3%A1vo%29 )
    jslancik nerozumiem, čo sa ti nezdá. V inej téme tu nadávame na "spoluobčanov", že za nič dostanú peniaze/iné výhody. A že by si tie dávky mali zaslúžiť, odpracovať. Zdá sa, že to k tomu smeruje. Aj keď to bude problém odsledovať, či niekto iba nevypisuje výkazy, aby mu niekto nerozbil okná alebo čo podobne.
    erik555 ktovie, ci v nudzi su iba "spoluobcania"...Potom ci tych 61,60€ je pre tuto krajinu naozaj nutne si este aj odpracovat 32 hod. co cini na hodinu 1,92€ Bez naroku na zakonnik prace, bez stravneho listka Ako nejaka rozvojova krajina Stat sa nepostara o pracu s dobrym platom, ale sa vie o ine postarat... Hlavne sa stara velmi dobre o seba!!! A pekny priklad aj o tom, ako sa maju zamestanci v sukromnom sektore (a nielen v Kika!) http://www.rtvs.sk/tv.programmes.det...ate=08.06.2014
    BXLmiami Prečo by sa o to mal starať štát?Ja teda Fica fakt nemusím,ale odpracovať si dávky je rozhodne dobré.
    erik555 BXLmiami. Lebo v civilizovanom svete su normalne poskytovane davky ludom v nudzi a v civilizovanom svete nie su pripustne nutene prace! Mat iba povinnosti a ziadne prava?! To si mozes precitat v tych 13tich bodoch v "Poučenie "aplikácia § 10 zákona č. 417/2013 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi" http://vedietesudnysporsozamestnavat...d5881a63382507 Toto moze byt az privelmi zneuzivane kordinatormi! Asi 840timi koordinatormi, ktorych zamestnava stat! Zas za nic nerobenie! Nehovoriac o tom, ze nie kazdemu sa ponukne ta praca, pricom kto ju nedostane, tak ajtak berie davku 61,60! Zeby priestor na dalsiu korupciu, atd.???!!! Nemas narok na nic, na diety, napr. aj na vodu a pod., zodrate satstvo a obuv kvoli nutenym pracam im nikto nepreplati, to si maju zadovazit z tych 61,60 a pritom sa aj za tu almuznu najest, aby vladali pracovat na nutenych pracach??? CELE ZLE!!!
    Dajme si opacnu otazku! Preco by sa stat mal starat o velmi dobre platy uradnikom, pricom ich zamestnanie sa pocita aj do dochodku? Preco potom stat neda vsetkym ludom zamestnanie aspon za minimalne mzdy???
    BXLmiami No ano,to máš pravdu,zrejme to bude protiústavné,ale zase máš nápad čo s našou nepracujúcou pomaly väčšinou?
    erik555 a vlastne ako to bolo za socializmu?
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ak bývaš s rodičmi, tak je posudzovaná domácnosť na dávky v hmotnej núdzi :http://www.upsvar.sk/br/odbor-social...page_id=311611
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2013-417
    Naposledy upravil sosak : 09.06.14 at 06:53
    vizirka89 prácu hľadám aj dnes som bola na pracovnom pohovore v nasledujúcich týždňoch ma čakajú ešte ďalšie 4. , ale zisťujem si všetky možnosti.
    BXLmiami Tak,tak. :-))

    Mám právo na nejakú dávku alebo príspevok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.