Zavrieť

Porady

Nadobudnutie nehnuteľnosti pred svadbou

Prosím o radu.
Ešte pred svadbou som si kúpila byt na hypotéku. Neskôr sme sa s priateľom zobrali a mne sa podarilo hypotéku vyplatiť - požičala som si peniaze od otca, ktoré mu každý mesiac splácam.
Byt je stále písaný len na mňa.
Aktuálne sa rozvádzam a zaujíma ma, či má môj manžel po rozvode nárok na niečo z bytu, alebo tým, že bol odjakživa písaný na mňa, nemá.
Vopred veľmi pekne ďakujem za všetky dobré rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nie nema narok na byt, ten je tvoj.
    Ale ak ste hypo splacali pocas manzelstva , tak sa moze dozadovat vratenia urcitej sumy, ktoru do bytu a vyplacania hypo investoval.
    Pises, ze byt splacas sama,ale ak si vydata, tie tvoje peniaze asi patria do BSM. Takze platis zo spolocnych penazi, nielen zo svojich.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bobaska Veľmi pekne ďakujem. Toho som si vedomá, že časť peňazí mu musím dať, aj keď som zarábala hlavne ja a na domácnosť mi neprispieval... ale BSM chápem. Pokúsim sa s ním dohodnúť na vyplatení.
    Len išlo hlavne o to, či nemá nárok na byt, ak som ho vyplatila počas manželstva, nie však zo spoločných peňazí.
    arizona Ak vies dokazat, ze si platila nie so spolocnych penazi, tak si vo vyhode
    misoft Jedno + pre teba je fakt, že hypo bolo vyplatené z požičaných peňazí - čo sa možno dá dokázať - a teda byt je len tvoj. No splácanie "požičaného" šlo de jure zo spoločných - teda 1/2 bude musieť ex- dať - žiaľ..... Ale stále lepšie ako 1/2 nehnuteľnosti....
      zbaliť

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Nechcem rýpať ... ALE ....

    keď čítam také a podobné témy , tak 90 % ĺudi sa rozvádza kvoli majetku....
    alebo kvoli tomu aby ku nejakému majetku,či peniazom prišli..
    je to CHORÉ podľa mňa...
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko zadavatelka pisala, ze sa rozvadza kvoli majetku? Ci nebodaj aby prisla k bytu, ktory uz mala pred manzelstvom? Ts Ts Ts
    Indeed Ja píšem SVOJ názor, ktorý možno na prvý pohĺad nesuvisi s touto témou, ale je to fakt,ktorý treba brat do uvahy, že ludia idu do manželstva a nechávaju si zadné vrátka.....
    buchač Nechcem rýpať ....

    ALE

    Poniektoré názory sú CHORÉ .
    Ale ja tiež píšem svoj názor ...ale ten môj vždy súvisí s tou alebo onou témou ...akurát poniektorí to nechú brať do úvahy , presnejšie povedané - nepochopia ho .
    Proste by sa dalo povedať že sú prostejší ...
    avalik Indeed, a co je zle na zadnych vratkach? ... to ma kazdy cakat s kupou bytu az po uzavreti manzelstva? nikdy nevies co sa stane v buducnosti ... ak raz jeden nechce ostat v manzelstve tak ho k tomu ten druhy nedonuti - bez ohladu na to ci nejaky spolocny majetok maju alebo nie
    bobaska Ja som vďačná za každý názor a hlavne RADU v tomto mojom prípade.
    Len pre ujasnenie, ja sa nerozvádzam kvôli majetku. Nemám veľmi k čomu prísť pri rozvode, skôr mám o čo prísť. Celú dobu som ťahala domácnosť sama a môj muž prispel len minimom...
    Ak by bolo na mne, žila by som s ním šťastne až do smrti, avšak on si vybral inú cestu, tak nech si ide, nie?
    Len som chcela poradiť, či náhodou mu potom nebudem musieť dať kus z niečoho, o čo sa on vôbec nepričinil...
    Indeed ak je to tak ako hovoríš, samozrejme NIE, nedávaj mu kus svojho majetku....
    misoft @bobaska - malá poznámočka: Ak by rodičia vyhlásili, že peniaze na splatenie hypotéky ti poskytli ako DAR - vtedy aj dar je LEN TVOJ! Lenže to trochu nedomysleli. Takže spočítaj, koľko ste odo dňa sobáša tvojim rodičom "vrátili" - deľ to dvoma a toto on dostane - ani cent viac! Byt je TVOJ! A ak si v takejto situácii a máš chápavých rodičov - istotne nájdu spôsob, ako ho z toho "vyšachovať" - opäť ti môžu požičať (ako dar) - dáš to jemu a punktum. A predchádzajúce peniaze nech rodičia prehlásia ako dar tebe. A ex- môže pískať Pieseň práce odzadu....
    nika.sum Ja som sa druhykrat tiez vydala az po kupe bytu (vacsi sme kupovali takmer viac ako z 90% z mojich financii. Ano mam zadne vratka, pretoze som sa v prvom vztahu riadne popalila a co je na tom zle? Bohuzial je taka doba, ze tazko verit bratovi (v mojom pripade snad obrazne, lebo s bratom problemy nemame....)
      zbaliť

    Nadobudnutie nehnuteľnosti pred svadbou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.