Zavrieť

Porady

Mozem prihlasit brigadnika spatne napriklad o 4 dni?

V sobotu dosiel brigadnik na skusku a nevedel som ci ostane alebo nie. Ak by ostal v pondelok by som ho prihlasil do socialnej poistovne. Ale v sobotu dosla kontrola z uradu prace a pytali zmluvu ktoru som samozrejme nemal. Cchcem sa preto spytat ci sa da spatne prihlasit brigadnik? A jake sankcie by v pripade mohli byt.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neexistuje brigadnik na skusku, mal si s nim riadne uzavriet zmluvu, dohodu a prihlasit ho do SP, ked len na 1-2 dni (kolko si chcel na "skusanie") a potom pripadne s nim uzavriet dalsiu, dlhodobejsiu zmluvu.

    To, co si predviedol, je typicky priklad "ciernej prace" a nepomoze ti ani to, ze by si brigadnika spatne prihlasil, lebo zo zakona to musis urobit pred zaciatkom prace.

    A pokuty za nelegalnu pracu si najdes v zakone 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní, strucne napr. aj tu
    (inak tak cca. od 2000 EUR do 200 000 EUR a rataj, ze budes kontrolovany casto aj v buducnosti)

    http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...stnavanie.html

    http://profesia.pravda.sk/zamestnani...vembra-vyssie/

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Spätne sa prihlásiť dá. SP môže za každý deň omeškania vyrúbiť sankciu. No táto nie je až taká zlá, ako skutočnosť, že už ste automaticky vedený, že ste nelegálne zamestnávali - so všetkými následkami... ako napr aj znemožnenie uchádzať sa o dotácie, verejné zákazky.. apod.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    dobrý hypotetický príklad si si vymyslel Ak nie, tak choď rýchlo podať LOTO, lebo máš veľkú šancu pri svojom sťastí, že niečo vyhráš. V sobotu nastúpi brigádnik a hneď v sobotu kontrola u UP

    Klasika čierna práca.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka UP chodí aj v sobotu?
    veronikasad Chodí, nielen UP, ale aj Inšpekcia práce
    jslancik a tvrdí to Pedo1, ja som si to nevymyslel...
    BlackRoses Nič neobvyklé, chodí dokonca aj v nedeľu zažil som takú prepadovku..
      zbaliť

    Mozem prihlasit brigadnika spatne napriklad o 4 dni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.