Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    áno, kolkami. Neviem, či všade, ale na polícii majú automat.
    janiely Hm, kúpim na pošte pre istotu. Ďakujem pekne.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Kolkové známky vydané do 30. júna 2014 podľa predpisu účinného do 30. júna 2014 nemožno od 1. júla decembra2014 predávať ale možno ich ešte použiť do 31. decembra 2014.

    Príslušný poplatok uhradíte v automate a odovzdáte automatom vydanú potvrdenku. Tuším do 300 eur sa dá v hotovosti, nad túto sumu kartou. To už presne neviem.
    Naposledy upravil bodliak : 10.07.14 at 08:59 Dôvod: Novela zákona o námornej plavbe !!!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janiely Aha, máte pravdu:..... "Prezident SR podpísal schválenú novelu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony. Kolkové známky sa rušia od 1. júla 2014. Podľa predmetnej novely papierové kolkové známky vydané do 30. júna 2014 podľa predpisu účinného do 30. júna 2014 nemožno od 1. júla 2014 predávať ale možno ich použiť do 31. decembra 2014."

    "Ak teda budete musieť zaplatiť za pas, nový občiansky, či napr. výpis z listu vlastníctva, môžete tak urobiť v hotovosti, platobnou kartou alebo prostredníctvom integrovaného obslužného miesta či akreditovaného platcu, napr. banky. Štátne orgány budú musieť prijímať platby do 300 € v hotovosti."
    luja5 Bolo by dobré doplniť, odkiaľ je odcitovaný-prevzatý prvý odsek, v ktorom je uvedené, že od 1.júla 2014 nemožno kolkové známky predávať, lebo v komentári od kn-alky (pod mojím príspevkom) pre nefunkčnosť automatu bolo treba ísť včera na poštu pre kolky.
    bodliak Aha, tak ešte jeden dodatok,
    tentoraz cez novelu zákona o námornej plavbe.

    152/2014 Z.z.
    ZÁKON
    zo 14. mája 2014,
    ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 435/2000 Z. z. o námornej plavbe
    v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony


    Zákon č. 381/2011 Z. z. o zrušení kolkových známok a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 286/2012 Z. z. a zákona č. 347/2013 Z. z. sa mení takto:

    1. V § 2 odsek 1 znie:
    "(1) Kolkové známky vydané do 30. júna 2014 podľa predpisu účinného do 30. júna 2014 nemožno od 1. decembra 2014 predávať a možno ich použiť do 31. decembra 2014. Pri predaji kolkových známok vydaných do 30. júna 2014 sa postupuje do 30. novembra 2014 podľa predpisu účinného do 30. júna 2014.".
    luja5 Vďaka za upresnenie a doplnenie.
      zbaliť

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Ja som minulý rok platila v hotovosti zamestnankyni príslušného pracoviska a od nej som dostala potvrdenku. Neviem, či teraz sú už všade automaty, ale ak by tam automat nebol, mohlo by sa dať zaplatiť v hotovosti tak, ako som mohla ja minulý rok.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hakika no u nás sa nedá platiť v hotovosti. Pred dvoma týždňami som dávala dcére robiť pas a poslali ma na poštu pre kolky
    luja5 Možno ako kde aj podľa situácie, ak je viac zákonných spôsobov, ako zaplatiť. Preto som aj pridala svoju skúsenosť aj keď z minulého roka, lebo som nevedela, či sú všade automaty, ktoré spomenul vo svojej odpovedi bodliak, prípadne ako, ak by boli nefunkčné (pokazené). Najlepšie je asi zavolať si vopred, aby človek zbytočne nebehal.
    kn-alka práve včera v Dunajskej Strede: automat nefunkčný, bolo treba ísť na poštu pre kolky
    luja5 Hm... len kam a pre čo bude treba chodiť, keď sa už kolkami nebude dať platiť (to som si zahmkala len tak mimochodom). A potom nerozumiem tomu, čo napísal bodliak a asi odniekiaľ odcitovala aj janiely, že od 1.júla 2014 kolky nemožno predávať (doplnila som pod odpoveďou od bodliaka).
    kn-alka veď to, aj ja som kamošku psychicky pripravila na to, že na pošte kolky nekúpi - a kúpila
    bodliak Vďaka námorníkom.
      zbaliť

    PAS - správny poplatok za vyhotovenie sa platí kolkami ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.