Zavrieť

Porady

Aky typ zivnosti si otvorit? Som letecky inzinier

Dobry den, som letecky inzinier, mam ponuky na pracu od spolocnosti na opravu lietadiel ako zivostnik s mesacnym zarobkom 2500€ v hrubom, na vlastne naklady musim cestovat do zahranicia autom, alebo letecky (autom tak mesacne urobim 5000km) potreboval by som si kupit uz aj nove auto na cestovanie za klientami, potrebujem si kupit drahe naradie tak do 3000€, vydavky su stale nejake co sa tyka tlacenia manualov, praca s pocitacom takze nakup software.... uz som raz takto podnikal a uctovnicka mi urobila pausalom danove a musel som zaplatit rocnu dan 1800€ a 450€ som doplacal na zdravotnej a mal som prijem priblizne rovnaky 2500€ a vela som cestoval na vlastne naklady, a skolenia si platil, tento rok potrebujem si uhradit skolenie na novy typ lietadla Airbus 330 co je priblizne cena 10 000€, potreboval by som si zaplatit aj nejake vzdelavanie jazykove...tak priblizne som popisal o mojej praci
Uvazoval som ze si kupim software na vedenie uctovnictva a pustim sa do toho sam a budem mat aj prehlad o svojom uctovnictve a pripadne ked pojdem do plusu
Ja po moje dani 1800€ a 450€ do zdravotnej som skoncil zivnost lebo potom mi povedala uctovnicka ze dalsi rok budem platit vela do socialnej aj zdravotnej okolo 450 az 500€ co uz sa mi fakt neoplatilo ani sa trapit a cestovat do zahranicia pri vydavkoch ktore som mal a este aj tieto platby do socialnej boli strasne.
Naposledy upravil Maros325 : 08.07.14 at 18:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aky typ zivnosti si otvorit? Som letecky inzinier

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.