Zavrieť

Porady

uzavierka roka

Som SZCO zaoberám sa účtovníctvom ...viac
poradí mi niekto účtujem v POHODE a potrbujem uzavriet rok ako to mám urobit
Usporiadat
redie redie

redie je offline (nepripojený) redie

Hlavne začať....
evina Pozri príspevok
V mojom softe je automaticky prenesený HV do súvahy. Nemusíš to ty urobiť pomocou niektorej klávesy napr. F. Skús pozrieť príručku. Evidentne nemáš prenesený HV do súvahy. Vidíš ho tam vyčíslený?, alebo si to zistila len z toho rozdielu A a P?.
no ja som zatial s HV vobec nic nerobila. a ked si vytlacim vysledovku, na konci mam rozdiel ako hospodaarsky vysledok = suma
a ked vytlacim suvahu (najskor ma to asi dvakrat upozorni, ze sa m A nerovnaju P) tak mam tam Aktiva, Suma aktiv, Pasiva, Suma pasiv, Hospodarsky vysledok (a ten je zhodny s HV uvedenym vo vysledovke)
0 0
redie redie

redie je offline (nepripojený) redie

Hlavne začať....
dala som to sem, lebo neviem ci to nie je v PROGRAME....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

redie Pozri príspevok
no ja som zatial s HV vobec nic nerobila. a ked si vytlacim vysledovku, na konci mam rozdiel ako hospodaarsky vysledok = suma
a ked vytlacim suvahu (najskor ma to asi dvakrat upozorni, ze sa m A nerovnaju P) tak mam tam Aktiva, Suma aktiv, Pasiva, Suma pasiv, Hospodarsky vysledok (a ten je zhodny s HV uvedenym vo vysledovke)
Nerozumiem hrubo vytlačenej vete... Ak to myslíš, že práve o tú sumu máš rozdiel o.k.
Nepoznám vôbec bohužiaľ Tvoj soft...ale pozor, aby ten rozdiel nebola náhoda.
Zatiaľ každý soft, ktorý poznám automaticky prenesie HV do súvahy.
Včera som Ti radila, aby si si vytlačila Výkaz súvaha a pozri, či na riadku 085 máš uvedenú správnu výšku HV, t.j. toho, ktorý Ti vyšie vo výsledovke. ak áno-problém bude niekde inde. Stále mám pocit, že ten HV nemáš prepísaný do súvahy...
0 0
redie redie

redie je offline (nepripojený) redie

Hlavne začať....
evina Pozri príspevok
Nerozumiem hrubo vytlačenej vete... Ak to myslíš, že práve o tú sumu máš rozdiel o.k.
Nepoznám vôbec bohužiaľ Tvoj soft...ale pozor, aby ten rozdiel nebola náhoda.
Zatiaľ každý soft, ktorý poznám automaticky prenesie HV do súvahy.
Včera som Ti radila, aby si si vytlačila Výkaz súvaha a pozri, či na riadku 085 máš uvedenú správnu výšku HV, t.j. toho, ktorý Ti vyšie vo výsledovke. ak áno-problém bude niekde inde. Stále mám pocit, že ten HV nemáš prepísaný do súvahy...
ano ked si to tlacivo vyplnim, mam v tom riadku sumu rovnajucu sa HV....(ale bohuzial mi to taha do "minuleho zdan. obdobia" - a ja som nemala ziadne minule....lebo toto je prvy rok...)
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nezaúčtovala si náhodou HV???
0 0
redie redie

redie je offline (nepripojený) redie

Hlavne začať....
Dada Pozri príspevok
Nezaúčtovala si náhodou HV???
nie, neuctovala. s HV som vobec nic nerobila...len som si vycistila ucty, urobila KR, rezervy, cas. rozlisenia...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

redie Pozri príspevok
ano ked si to tlacivo vyplnim, mam v tom riadku sumu rovnajucu sa HV....(ale bohuzial mi to taha do "minuleho zdan. obdobia" - a ja som nemala ziadne minule....lebo toto je prvy rok...)
No tak to je ono. HV nemáš v súvahe za rok 2007 ale 2006, preto Ti chýba v súvahe. Ty si však myslím písala, že firma vznikla v roku 2007. Pozri do r. 2006 či tam nemáš niečo pošramotené a ak nie je to chyba v tvorbe výkazu a volaj autora softu. Ak na to nevieš prísť netráp sa zbytočne, možno to je len nejaká blbinka v nastavení výkazu. Resp. nemáš správne urobený prechod na nové tlačivá ....
0 0
redie redie

redie je offline (nepripojený) redie

Hlavne začať....
evina Pozri príspevok
No tak to je ono. HV nemáš v súvahe za rok 2007 ale 2006, preto Ti chýba v súvahe. Ty si však myslím písala, že firma vznikla v roku 2007. Pozri do r. 2006 či tam nemáš niečo pošramotené a ak nie je to chyba v tvorbe výkazu a volaj autora softu. Ak na to nevieš prísť netráp sa zbytočne, možno to je len nejaká blbinka v nastavení výkazu. Resp. nemáš správne urobený prechod na nové tlačivá ....
bude velka chyba ak spravim vykazy podla HK "v ruke"? namiesto hladania chyb v softe?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

redie Pozri príspevok
bude velka chyba ak spravim vykazy podla HK "v ruke"? namiesto hladania chyb v softe?
Samozrejme nebude chybou ak predložíš správne údaje vo výkazoch, či už vyplnené rukou alebo na stránke www.drsr.sk.
Osobne však nevidím dôvod /z vlastnej skúsenosti viem, že takéto chyby sú autormi softu veľmi ľahko odstrániteľné - je tam len niečo v nastavení zle/. Ak to neopravíš v softe ten problém sa bude ťahať do ďalších rokov a mne napr. by soft pri nerovnosti aktív a pasív nepovolil prechod do ďalšieho roka a samozrejme bude problém aj s počiatočnými stavmi k 1.1.2008.
0 0
redie redie

redie je offline (nepripojený) redie

Hlavne začať....
evina Pozri príspevok
Samozrejme nebude chybou ak predložíš správne údaje vo výkazoch, či už vyplnené rukou alebo na stránke www.drsr.sk.
Osobne však nevidím dôvod /z vlastnej skúsenosti viem, že takéto chyby sú autormi softu veľmi ľahko odstrániteľné - je tam len niečo v nastavení zle/. Ak to neopravíš v softe ten problém sa bude ťahať do ďalších rokov a mne napr. by soft pri nerovnosti aktív a pasív nepovolil prechod do ďalšieho roka a samozrejme bude problém aj s počiatočnými stavmi k 1.1.2008.
ok dakujem.
tak to spravim vsetko v ruke (nakolko ma teraz cas TROSKU suri) a potom si soft opravim.


aj by som evinu ocenila, ale neda sa mi. tak teda este raz DAKUJEEEEM
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Redie, ak ti vykaz ziskov ...v pohode vypisuje udaje do predchadzajuceho uctovneho obdobia, je to preto, lebo v tlacovej zostave asi nemas upraveny datum zostavenia na 31.12.2007.
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Chyba môže byť naozaj v nastavení výkazu. Ja som mala tento istý problém a keď som si pozrela nastavenie výkazov tak pri HV bol uvedený riadok 0, takže sa mi prakticky "výška" HV nikde nezobrazovala a nesedeli mi strany.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať