Zavrieť

Porady

Cestovanie do Tuniska - prílet v noci

Dobrý deň, cez cestovku máme zaplatenú dovolenku do Tuniska od 17. júla do 27. júla, čo predstavuje 10 nocí. No odlet z Bratislavy je 17. júla až o cca 21:30 a prílet do Tuniska je 22:55, keď prirátam čas kým sa dostavíme na hotel, tak to bude okolo pol noci. V pokynoch je písané, že ubytovacie služby sú od 12:00 do 14:00 dňa príletu. No obávam sa toho, že keď priletíme v noci, tak nás ubytujú až ráno a tým pádom vlastne prídeme o jednu zaplatenú noc v hoteli. Ako máme postupovať v takom prípade? V prípade, že by nás neubytovali hneď máme si pýtať finančnú náhradu?
9 komentárov     zbaliť
lujza.j aká CK?
lujza.j hmmm...toho som sa bála...
Xanti ja som bola cez nich, v pohode nás ubytovali.
lujza.j kedy?
Xanti je to už pár rokov ...
lujza.j držím palec, aby to dopadlo OK..ak nezabudneš daj vedieť....peknú dovču želám....
luja5 Wendy332, môžeš napísať, ako ste dopadli, či Vás ubytovali OK?
wendy332 Ubytovali nás ihneď po príchode na hotel, transfer z letiska bol tiež rýchly, takže sme boli rýchlo na izbe a spokojní :-)
luja5 Tak super. Som rada, že sme sa nemýlili, že by to nemal byť problém, že ste boli spokojní....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Ak sa tak stane, treba to riešiť hneď na mieste pobytu s delegátom a určite s ním spíšte reklamáciu o neposkytnutej službe. Nenechajte sa odradiť, ak by Vám delegát hovoril, že to tak mala aj predchádzajúca skupina... A CK potom požiadajte o vrátenie zodpovedajúcej sumy. Ak by Vám CK reklamáciu neuznala, musela by zdôvodniť, že ak ste zaplatili za 10 nocí od-do a boli ste ubytovaní len 9 nocí, prečo nemáte nárok na vrátenie zodpovedajúcej sumy za neposkytnutú službu – jednu noc. V takom prípade by ma jej dôvod dosť zaujímal. Spanie niekde vo vestibule nie je spaním v hotelovej izbe.
    Btw. – keď sme lietali ešte so slovenskými CK s takýmito chratrami, nestalo sa nám, že by nás v prípade, ako je Váš, neubytovali hneď. Bežne sa nám stávalo, že už o jednej-druhej po polnoci (podľa doby transferu z letiska) sme "obdivovali" pridelenú hotelovú izbu, výhľad z balkóna... Ak by sa to však nestalo, ja by som určite reklamovala. Dvakrát sme reklamovali (iné veci) a v obidvoch prípadoch nám CK vrátili časť peňazí.
    Naposledy upravil luja5 : 13.07.14 at 15:51 Dôvod: logická oprava zo "stalo" na "nestalo" v predposlednej vete
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wendy332 ďakujem pekne tak pevne verím, že aj nás ubytujú hneď v noci, nech nemusíme riešiť reklamácie....
    lujza.j neviem si predstaviť cestovať s vedomím, že neviem čo bude a čo nebude....
    luja5 Wendy, a ja Ti želám šťastný let a peknú dovolenku bez akýchkoľvek problémov .
      zbaliť

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No neviem ako teraz, ale ked som bola ja v tunise a prišli sme na hotel o 23,30 tak nás normálne ubytovali.

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    pokiaľ máte už 17.júla platený deň, tak Vás musia ubytovať, iné by bolo ak by ste leteli 16.júla a vy to máte zaplatené až od 17.júla, vtedy by ste museli čakať napríklad do 12.00 hod.
    luja5 Dobre napísané napríklad do 12.00 hod., lebo CK zvyknú upozorňovať na nárok na ubytovanie až po 14. hodine s odvolaním sa na medzinárodné dohody.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiez nas po nocnom prilete do Tuniska ubytovali hned v noci.
    Oni su na taketo pripady zvyknuti, radsej ubytuju v noci,akoby im mali ludia na celu noc zaplnit recepcie.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ziadna financna nahrada.Tu noc nemas zaplatenu na hotel, prvy a posledny den pobytu je urceny na prepravu.. Takze ta 1. noc, co cestujes, je pocitana do dovolenky, ako den prepravy. My sme leteli o 23.45 a zapocitali nam cely tento den do dovolenky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luja5 Zadávateľka nepíše o odlete pred polnocou, ale o prílete do miesta pobytu v ten istý deň (o 22.55 hod.), v aký je aj odlet.
    alaya1 ved pisem, ze ten den je 1.den dovolenky.
    luja5 Zadávateľka má v pokynoch, že ubytovanie je odo dňa príletu. Ak by napriek tomu malo platiť, že noc v deň príletu nemá zaplatenú, potom by podľa môjho názoru mala mať v pokynoch, že ubytovanie je na druhý deň po dni príletu (opravujem na tento konkrétny prípad) od 12.00-14.00 hod.
      zbaliť

    Cestovanie do Tuniska - prílet v noci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.