Zavrieť

Porady

Zaučtovanie vrátených peňazí z leasing. spoločnosti

Šéf poslal z účtu peniaze na kúpu jednej veci z leasingovej spoločnosti. Lenže pri osobnej obhliadke zistil, že táto nevyhovuje. Preto boli peniaze v plnej výške vrátené z účtu leasingovky na náš účet. Ako to mám v banke prosím zaúčtovat v podvojnom účtovníctve? Ďakujem..
Naposledy upravil _Ajuska : 22.08.14 at 07:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A ako bola účtovaná kúpa jednej veci? Mala byť faktúra, a teda ak vec bola vrátená, lízingovka mala vystaviť dobropis. Fa aj dobropis sa zaúčtujú a spolu započítajú.

    _Ajuska ( vlastne nebolo z miesta ani prevzate... len sa zaplatil preddavok a ten bol vrateny
    Ak nedošlo k dodaniu, faktúra nemala byť. Zaúčtuješ akurát zaplatený preddavok O52/221, vrátenie preddavku 221/052. Samozrejme takto ak nebola faktúra k prijatému preddavku s dph.
    Naposledy upravil Tweety : 23.07.14 at 08:11
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _Ajuska Ano, je k tomu faktura a aj dobropis na uvedenu sumu.... Ide konkretne o automobil. Ešte som to neučtovala nijako (lebo neviem ako)...
    _Ajuska vlastne nebolo z miesta ani prevzate... len sa zaplatil preddavok a ten bol vrateny
    _Ajuska Dakujem tweety, si poklad
    _Ajuska Este mam otazocku: Mam k tomu zalohovu fakturu, fakturu a dobropis. Ok, tie ucty, co si mi pisala, takto zauctujem banku, ale s akymi uctami nahram tie doklady? aby sa mi to pekne vyparovalo, lebo v banke mi to sedi, peniazky v plnej sume ako odisli, tak aj prisli spät, takze b. vypis zauctujem 052/221 a 221/052, ale co fakturka a dobropis? ako ich nahram ako doklady?... dakujem
    _Ajuska DPH tam iešená nebola, na faktúre je uvedené, že podľa § 69.
      zbaliť

    Zaučtovanie vrátených peňazí z leasing. spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.