Zavrieť

Porady

Hľadám rodinu pre 8-mesačné šteňa

Hľadáme novú rodinu pre 8-mesačného Aresa. Jeho pôvodní "zodpovední" majitelia sa rozišli, slečna ktorá zostala v rodinnom dome má alergiu na zvieratá a mladý pán sa odsťahoval do malého bytu, kde nemá pre chov psa vraj podmienky. Klasický príklad nezodpovednosti - a doplatiť mal na to chudák pes, mal totiž skončiť v útulku. Keď som to počula, predstavila som si situáciu spred dvoch rokov, keď sme hľadali nového psa miesto nášho, ktorý nám krátko predtým na starobu skapal. Na tie smutné psie oči v útulku asi nikdy nezabudnem a dodnes je mi z toho do revu. Verím že tí ľudia tam robia všetko pre ich dobro, ale i tak si myslím, že útulok je to posledné čo si taký pes "zaslúži". Takže môj zdravý rozum pri slove "útulok" vypol a Ares je teraz u nás (Bratislava). Náš slon Salám sa mu nesmierne potešil, ale po dvoch dňoch je už aj on z neho značne zmorený. Ares je proste šteňa-"húžva-nezmar". A potrebuje súrne novú rodinu, kde bude mať okrem kopca lásky aj pevnú a skúsenú ruku, je totiž mixom mamy pitbulla a tatka nemeckého ovčiaka. Výzorom aj konštrukciou tela je to celá mama - viď foto. Samozrejme potrebuje aj riadny výcvik. Síce také základy ako "ku mne" "sadni" "ľahni" ovláda, ale to je na takéhoto psa málo. Inak je už riadne zaočkovaný a je čistotný. A je to taký mačkopes - normálne vylezie synovi na kolená a nechá sa škrabkať... ale hrdinsky sa pridáva ku Salámovi (naša "obluda") pri varovnom strážnom štekaní - určite z neho bude aj dobrý strážca. Viac o povahe pitbullov sa dočítate tu: http://www.e-fauna.sk/pes/plemena/sh...archplemena=pi
Bolo by dobré, aby čo najskôr našiel novú rodinu, lebo aj pes má svoju psychiku a sklamanie z ľudí mu určite neprospieva. Preto ak poznáte niekoho, kto hľadá psa a má na jeho chov podmienky a dispozície - nemal by to byť nováčik čo sa chovu psov týka - tu je kontakt:
0905839627, 0903160255, 02/65730281

Vďaka za každú pomoc pri hľadaní novej rodiny pre Aresa.
ares.JPG  
DSC00305.JPG  
DSC00318.JPG  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Náhodou zostal absolútne kľudný keď Tigra v stave najvyššej núdze (hlad a potreba sa vyvenčiť) riskovala život a pobehovala mu popred nos. Má to charakter ten pso náhodou! a vyzerá to tak, že sa mu našla nová rodina priamu u nás v Devíne - enem to musím overiť, kto je to čo je to, aby chudák znovu nemusel putovať hore dolu. Tak nám držte palce nech sú ho tí ľudia hodní Inak Karkul, tvoje mačence sú na ceste, len neviem či si Mica zobrala k srdcu tvoje farebné požiadavky

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    jáj, ľubi, ja už ciculky mám...rastú v dúbravke pri mamine...veď som to už spomínala...také sú čačané...došli na svet v prvý jarný deň...moje krásne

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    luebchenko
    Posúvam do pozornosti
    jeeezismarjaaaa uz dva tyzdne sa tu cudujem, co si to tu furt posuvate a posuvate... (ako tahaky pod lavicou v skole)

    az teraz som to pochopila, co to vlastne znamena !
    tak diky Lubchenko, vdaka tomuto tvojmu prispevku som to pochopila

    btw: viem o podobnej stranke ako je nasa porada - ale je to psickarska stranka, ludia tam davaju otazky tak ako tu, ale odpoveda na ne iba jeden clovek - spica uz to trpezlivo robi siedmy (!) rok, kto ma zaujem, odporucam stiahnut si archivy predchadzajucich rocnikov - a je co citat!
    http://psiskolafalco.web3.cz/poradna.htm

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    ayya
    jeeezismarjaaaa uz dva tyzdne sa tu cudujem, co si to tu furt posuvate a posuvate... (ako tahaky pod lavicou v skole)

    az teraz som to pochopila, co to vlastne znamena !
    tak diky Lubchenko, vdaka tomuto tvojmu prispevku som to pochopila

    btw: viem o podobnej stranke ako je nasa porada - ale je to psickarska stranka, ludia tam davaju otazky tak ako tu, ale odpoveda na ne iba jeden clovek - spica uz to trpezlivo robi siedmy (!) rok, kto ma zaujem, odporucam stiahnut si archivy predchadzajucich rocnikov - a je co citat!
    http://psiskolafalco.web3.cz/poradna.htm
    No priznám sa, že ja som to posúvanie tiež už niekde videla a nechápem to stále. To akože, aby si to konečne niekto všimol? Či niečo iné?

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    Viera123
    No priznám sa, že ja som to posúvanie tiež už niekde videla a nechápem to stále. To akože, aby si to konečne niekto všimol? Či niečo iné?
    asi hej - tak som si to vysvetlila - aby sa to v "dnesnych prispevkoch" dostalo hore - a teda do pozornosti, ako napisala luebchenko

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    ayya
    asi hej - tak som si to vysvetlila - aby sa to v "dnesnych prispevkoch" dostalo hore - a teda do pozornosti, ako napisala luebchenko
    Hm... aby písmenká obhájili svoje miesto na "slnku" porady :-)

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Viera123
    No priznám sa, že ja som to posúvanie tiež už niekde videla a nechápem to stále. To akože, aby si to konečne niekto všimol? Či niečo iné?
    Áno ,súhlasím s Tebou,pretože si to pochopila.
    Je to preto, aby sa téma stala aktuálna a niekto si ju všimol.:p

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    Melnick
    Áno ,súhlasím s Tebou,pretože si to pochopila.
    Je to preto, aby sa téma stala aktuálna a niekto si ju všimol.:p
    Hm... zaujímavé... Ďakujem, človek sa stále učí .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.