Zavrieť

Porady

Z poklade odvedené na účet viac ako bol zostatok pokladne

Ahojte,

omylom som odviedol z pokladne na účet viac ako bol zostatok v pokladni. Čo teraz, aby pokladňa nebola v mínuse?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak bolo v pokladni fyzicky viac peňazí ako tam malo byť tak, niekto ich tam musel vložiť/požičať.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Takže by som to mohol zaúčtovať interným dokladom ako nejaká pôžička zamestnanca firme a potom vybrať z účtu a zaúčtovať ako vrátenie pôžičky? Na pôžičku nebol dôvod a prečo tam bolo viac peňazí, to vo firme vieme.
    avalik Nie je zvykom aby, bežný zamestnanec požičiaval firme peniaze - ale spoločník, príp. konateľ vedia o budúcich možných väčších výdavkoch.
    Letko V tom prípade by to skôr mohlo byť ako pôžička napr. 24. 7., 25. 7. som odviedol peniaze do banky a dnes by som mohol tie peniaze z účtu vybrať a vrátiť konateľovi. Keby niečo, bol plánovaný väčší výdavok, nakoniec sa nekonal a tak som mu ich vrátil výberom hotovosti z účtu.
    takže:
    24. 7. pokladňa - 211/379
    28. 7. VBÚ - 261/221
    28. 7. pokladňa - 211/261
    pokladňa - 379/211

    Takto by to bolo v poriadku?

    Konateľ nie je spoločníkom.
    Letko Musí byť k tomu urobená zmluva?
      zbaliť

    Z poklade odvedené na účet viac ako bol zostatok pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.