Zavrieť

Porady

Pravidelne sluzobne cesty do Rakuska - danova preukazatelnost

Zamestnanec dochadza sukromnym autom pravidelne 3krat do tyzdna do Rakuska za pracou na zaklade objednavky od zakaznika (v objednavke je uvedene miesto realizacie objednavky - sidlo v SR, Vieden a ostatne prevadzky zakaznika). O sluzobnych cestach uctujeme vo forme cestovnych nahrad (za pouzitie sukromneho vozidla + diety) zamestnancovi. Jedna cesta tam a spat ma 400km. Bola som upozornena, ze bude potrebne nejakym sposobom dokazovat pre danove ucely, ze zamestnanec v Rakusku naozaj bol. O ceste ale neexistuje ziadny relevantny dokaz, nakolko parkovisko je zdarma a tankuje vzdy na Slovensku. Aku formu dokazovania by ste mi odporucili? Je naozaj nutne aby zamestnanec odkladal napriklad blocky z obeda (potom mu musime kratit diety, s cim samozrejme nie je spokojny...).

Prosim o Vase nazory - dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nech si dá podpísať výkaz prác v príslušnej prevádzke u zákazníka - máte to zároveň ako podklad k vystaveniu faktúry.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hamre Problem je, ze sa jedna o zakaznika nasho zakaznika (subdodavka), cize objednavka nie je vystavena zakaznikom z Rakuska a my komunikujeme, dodavame vykaz prac, fakturujeme len nasemu priamemu slovenskemu objednavatelovi.
    avalik A na základe akých údajov fakturujete? Len tak zamestnanec oznámi, že dnes som urobil 400 km? ... Veď aj vy musíte mať nejaký doklad, že naozaj pracoval tam kde mal.
    hamre Jedna sa o jednoosobovu sro, kde konatel je zaroven zamestnanec. Ma podpisanu objednavku na dodanie sluzby s miestom realizacie na SK / vo Viedni (podla potreby), na zaklade ktorej fakturuje fixnu pausalnu sumu.
    avalik Aj som tušila, že to tak bude .... Má problém si zaviesť nejaký zošit a v mieste výkonu nejakému pracovníkovi dať podpísať výkaz prác?
      zbaliť

    Pravidelne sluzobne cesty do Rakuska - danova preukazatelnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.