Zavrieť

Porady

Aké je najvhodnejšie čerpadlo do kopanej studne?

Mám kopanú studňu hĺbka cca 10 metrov, stĺpec vody sa pohybuje v lete okolo 2,5-3 metre, naspodu je piesok. Polievam záhradu, deťom sa napúšťa do bazéna, niekedy musím čakať kým do studne natečie voda. To čo máme sme zdedili, je staré a podľa mňa aj žerie veľa elektriky. Finančne by mi vyhovoval taký stred: ani veľmi drahé ani to najlacnejšie. Ešte jedna taká babská pragmatická otázka: v akej výške je ho najlepšie umiestniť, úplne na spodok studne? Za dobrú radu vám patrí vďaka milí poraďáci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Mame obycajne,ponorne cerpadlo s plavakom,ked hladina vody klese tak sa automaticky vypne.Dala som zan 30 eur ,kupila som ho v bazare…najprv sme mali 4krat drahsie,ale hrozne…nemohlo byt na slnku,nemohlo byt v mraze a hned mu odisiel vypinac.Nie vsetko drahe je aj dobre!! No a tak to ""obycajne""mi muz upravil,uz 3 roky je v studni,nie je na dne,polozili sme ho na vacsiu skalu aby nenasavalo piesok a blato. Nevyberame ho ani v zime…este nikdy nezamrzlo…A este k tym upravam: muz zakopal privodny kabel el.do zeme ,vtiahol ho do plastovej rurky a potiahol ho dole do pivnice kde mi urobil vypinac. Tak ked chcem vodu,spravim len stuk vypinacom. Natiahnem len hadicu a polievam…A este studnu mam cca 6 m od domu.Ale treba sa aj poradit v special.predajni…Zelam dobry vyber!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Bohate stačí aj toto...
    Cena cca 50 €.

    http://www.lidl.sk/sk/produktove-videa.htm

    Aké je najvhodnejšie čerpadlo do kopanej studne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.