Zavrieť

Porady

Dá sa lúh použiť na čistenie odpadových rúr tzv. "husý krk"?

Dá sa lúh použiť na čistenie odpadových rúr tzv. "husý krk"?

Mám sprchový kút, ktorý má odpadovú rúru "husý krk". Odpad občas, ak sa zanesie čistím výrobkom Sifo. Cena Sifa je 6€ za jeden kilogram. Na internete som si našiel, že hydroxi sodný (lúh) 1kg sa dá kúpiť za 1,7€. Čo je naozaj dosť veľký rozdiel. Otázkou však je, či s týmto nerozpustím laminátový sprchový kút a tiež plastovú odpadovú rúru, ktorá je flexibilná (tzv. husý krk). Ďakujem.
_vyr_46sifo_v.jpg  
349_img_2.jpg  
349_img_1.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    keby si si prečítal návod na sife,tak by si sa tu teraz nemusel pýtať.Čo si myslíš,že je sifo?Hydroxid sodný je bežne v každej drogérii.
    (kilo za 1,70? kde? )
    Naposledy upravil kopretinka : 03.08.14 at 18:40
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Tu:http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/349/h...luh-sodny-1-kg
    kopretinka v drogérii kupujem za cca2,40 ...........keď prirátaš poštovné,tak sa to neoplatí z netu....hentá firma nemá dobré referencie.........môžeš čakať aj pol roka na balík....
    Peggynka Aj to nie je asi kilo,v obchodoch sú 0,7- 09kg balenia a ešte je rozdiel guličkový a šupinkový.Inak tá firma má základňu v ČR a odtiaľ to asi vozia (Fichema.cz Brno)
    kopretinka v obchode je guličkový,800g.........nie,je to slovenská firma,sklady má v Nitre.
    Peggynka Veď hej,ale títo pgchem to tak robia.Majú odkaz na stránke pre zákazníkov z ČR
    kopretinka no veď samozrejme,aby si češi objednávali z česka,načo by platili poštovné zo slovenska.....v česku je obch.partner.....
    Dáša_ ja som od nich objednávala a nebol žiadny problém. Už si ani nespomínam, ako rýchlo to prišlo, ale nebolo to nič výnimočné.
    kopretinka kedy? lebo viem,že novembrové balíky ľudia ešte ani v januári nemali............možno sa už polepšil....
    Dáša_ aha, tak to bolo dávnejšie - objednávala som perkarbonát sodný a už je skoro minutý.
    pile1983 Aha. Nechal som sa zmiasť týpi P415, H340 označeniami, ktoré mi pripomínali čosy ako éčka a tak som sa nazdával, že je niečím ten hydroxid (lúh) zmiernený, aby sa dal používať v domácnosti a trebárs aby ho omylom mohli spapať aj deti... Ďakujem za prefackanie. Bolo mi to treba. Zaslúžené máš to bez servítky.
    kopretinka ježiši,to nemyslíš vážne? ...............
    Peggynka OMG,vyhoď peniaze z trezoru a naskladaj tam chémiu,čo máš doma
      zbaliť
    Peggynka Ako nechávaš? Nasypeš a necháš tak 20min?

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Teraz si ma pobavil;tak dávaš tam SIFO a teraz sa pýtaš,či tam môžeš dať hydroxid sódny...veď to je takmer to isté (len v krajšom balení a drahšie).Nechápem,prečo sa pýtaš na laminátový sprchový kút,veď toto je len (!) do potrubia a vyžaduje veľkú opatrnosť pri používaní.Odkryjem mriežku,nasypem 2 kopcovité lyžice NaOH a zalejem vriacou vodou.Dlhé rukávy, rukavice a okuliare sú povinné! A čo najďalej od toho! Počítaj s tým,že to môže vyraziť späť (narazí v potrubí na prekážku a vystrelí ti gejzír bordelu).On zreaguje s vodou a mastnotou,vytvoria sa guličky a tie poputujú do kanalizácie.Husí krk to zvládne,skôr hliník a nerez nie a samozrejme pokožka.Ak by bol problém,tak s tesnením (gumovým),ale aspoň by si už všetko vymenil za poriadne odpadové rúrky
    Keď ho zvládnu tvoje trubky,zvládne ho aj husí krk
    Používa sa na umývanie a čistenie ovocia a zeleniny, pri výrobe čokolády a spracovaní kakaových bôbov, výrobe karamelu, obaľovanie kurčiat, výrobu nealkoholických sladených nápojov a zahusťovanie zmrzliny. Takisto sa používa pri výrobe olív a praclíkov, vďaka čomu sú tvrdé a chrumkavé.
    Naposledy upravil Peggynka : 03.08.14 at 18:55
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pmajap keď som sa dočítala ako sa robia čipsy, že sa náčajú v silnom roztoku lúhu a potom smažia, aj chuť ma prešla
    Peggynka Prečistí trubky
    kopretinka to ako sa zahusťuje zmrzlina lúhom,pre boha??? šak to je žieravina........
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    A tú 4x zopakovanú hrubicu by si odstrániť nechcel ? Hoc aj lúhom...
    pile1983 http://i0.kym-cdn.com/photos/images/...89/642/c17.jpg
    bodliak :-D
    Zase vedľa.

    Dá sa lúh použiť na čistenie odpadových rúr tzv. "husý krk"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.