Zavrieť

Porady

nadštandardná dĺžka štúdia

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na nadštandardnú dlžku štúdia na vysokej škole. Koľko rokov môžem požiadať o nadštandardnú dlžku štúdia. Je to len jeden rok? Alebo po neúspešnom roku nadštandardného štúdia môžem požiadať o daľší rok nadštandardného štúdia? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nadstandardna dlzka studia je po preruseni studia, opakovani rocnika, zmene studijneho programu a pod.
    Volakedy bolo pre kazdy fakultu v studijnom poriadku stanovene, kolkokrat je to mozne za ktoru etapu studia - zvycajne 1x prerusene studium a 1 opakovane studium na kazdom stupni je povolovane, viacnasobne vynimocne na schvalenie dekana

    Tazke odporucam prestudovat studijny poriadok fakulty a skoly, kde studujes.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurianne poviem to na rovinu, som v nadštandarde a nestiham statnice, budem mat moznost ist este raz do nadstandardu? alebo sa mi konci studium? na internetovej stranke skoly sa to nepise...ide o UMB v Banskej Bystrici.
    ivka70 Pokial netusime, preco mas uz teraz nadstandardne studium ... tak sa neda odpovedat.
    Ale ak mas splnene vsetky povinnosti posledneho rocnika, o statnice mozes poziadat - tusim do 3 rokov od splnenia povinnosti. To tiez bude v Studijnom poriadku. potom uz ale nie si studentom v case cakania na dalsi termin statnic.
    Informuj sa na studijnom oddeleni, ked to nevies najst v studijnom poriadku.
    Laurianne pozrela som si to uz v studijnom poriadku fakulty, su to dva roky nadstandardu...:-) dakujem velmi pekne za usmernenie
    ivka70 Len pozor, nemusi to byt 2 roky z rovnakej priciny.
    Laurianne prvy raz som neodovzdala bakalarku, isla som teda do nadstandardu a teraz sa nezucastnim statnic...ale asi to studijne bude najistejsie :- dakujem
      zbaliť

    nadštandardná dĺžka štúdia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.