Zavrieť

Porady

Zaškolenie v zahraničí

Prosím o radu, keďže na danú otázku som dostala viacero odpovedí. Rakúska firma, ktorá buduje dcérsku spol. na Slovensku vybrala 2 pracovníkov z SK na 1/2 ročné zaškolenie v zahraničí. Títo majú k dispozícii ubytovanie. Boli im vypočítané diéty podľa nášho zákona o cest.náhradách, avšak hodnota ubytovania 400 EUR a diéty SO a NE im z tejto čiastky boli odpočítané. Robí to nezanedbateľnú čiastku, pričom stravujú sa tam sami a nemajú tam poskytnuté žiadne iné výhody. Poraďte Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Oni budú v tom zahrančí v kuse pol roka? Aký majú cestovný príkaz? Hodnotu ubytovania im predsa nemôžete stiahnuť z diét a pokiaľ majú cestovný príkaz vypísaný aj so sobotami a nedeľami, tak ani tie. Ako zneli tie rozdielne informácie, čo si dostala? A čím to bolo zdôvodnené?

    jana č. je offline (nepripojený) jana č.

    www.ucto-razdva.sk jana č.
    V zahraničí budú zaškolení 1/2 roka, ovšem na Slovensko budú dochádzať 1x v mesiaci.Účtovníctvo pre zahr.firmu má na starosti 1 účtovníčka na Slovensku, ktorá k tým SO a NE sa nevedela presne vyjadriť. V utorok, po sťažnosti pracovníkov s ved. firmy v zahr. im boli EUR za ubytovanie vrátené, avšak za tie víkendy im boli odmietnuté. Pozerala som opäť zákon 283/2002, kde sa hovorí, že dlhodobý pobyt v zahraničí sa posudzuje rovnako, ako jednorázová zahran.cesta. No a tam sa zas píše, že na stravné a vreckové majú nárok za každý kalendárny deň. O cestovnom príkaze zatiaľ nič neviem. Ten sa bude robiť asi dodatočne. Všetky záležitosti ohľadom pobytu boli riešené v pracovnej zmluve s odvolávkou na pobyt v zahraničí, kde bola len poznámka, že sa budú vyplácať cest.náhrady podľa slov. zákonov. Čiže problém je už len vo vyplatení diét za víkendy.

    alica je offline (nepripojený) alica

    alica
    mam podobny problém, naša zamestnankyňa je na 3-mesačnom pobyte v zahraničí /prehlbovanie kvalifikácie/ - požiadala som o vyjadrenie daň. poradcov z verlag dashoferu /asi pred dvoma týždňami/- či vyplácať diéty aj za víkendy, hneď ako príde odpoveď posuniem.

    jana č. je offline (nepripojený) jana č.

    www.ucto-razdva.sk jana č.
    Dnes som sa obrátila na metodičku Daňového riaditeľstva s týmto problémom a dostala som odpoveď, že v prípade zaškolenia v zahraničí, majú nárok na všetky cestovné náhrady (stravné, vreckové,ubytovanie zdarma), ako pri jednorázovej zahraničnej ceste. V zákone je uvedené, že náhrada platí za každý kalendárny deň, takže aj soboty a nedele. Jana

    Zaškolenie v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.