Zavrieť

Porady

Živorodky - pôrodnička

Som len začínajúci akvarista a nedávno som zbadal, že jedna rybka má veľké brucho. Myslím si, že moja živorodka je "gravidná". Chcem sa preto opýtať, ako mám zabezpečiť prostredie akvária, resp. či ju mám chovať osobitne, ak áno, v akej nádobke a po narodení malých - mám ich ponechať s matkou, ak áno, tak ako dlho. A ako zistím, že sa blíži pôrod? Za odpoveď vopred ďakujem.
Chobot Pokiaľ si nerobíš z nás prdel, tak napíš druh ryby.
ondrej04 pávie očko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

    Jozef H.
    tak ja ti aj poradim. Ide o to ake dalsie rybky mas v akvariu. Zivirodky nie su zvycajne kanibali. Ak t mas nejake tetry alebo zo zivorodiek mecune tak bude probkem. Gupka alebo ina zivorofka ojrem mecuna nezvykne zozrat svoje mlade. Kludne ich mozes nechat spolu. Porodnicku ti neodporucam a uz vobec nie tu malu plastovu priesvirnu lebo sa v nej ryba zblazni. Radsej by som si zalozil docasnr jedno male akvarium tak 10 litrov fal tam kamene a rastliny a kyslik. Ked budes na rybke vidiet ze na zadku zmenila farbu tak je pred rodenim. Vacsinou napr. u gubiek ponaly tmavne a pred rodenim zadok zosvetlie.
    Dopresni info o aky druh sa jedna a ake mas velke akvarko a ake ryby v nom mas. Dolezite pre prve sni malych ryb je aj vela rastlin v akvariu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ondrej04 ďakujem Jozef, toto som potreboval, takúto radu ... takže jedná sa o pávie očko, ako som už vyššie napísal ... mám 25 l akvárium, sú tam dva väčšie mečúne, potom 4 neonky, jeden prísavník a dve pávie očká .... síce som uvažoval o tej plastovej pôrodničke, no ale vidím, že bude určite lepšie riešenie to menšie akvárko, kde dám matku .... môžem ju dať tam aj skôr, že? aby sa lepšie aklimatizovala, či?
    Chobot Tak to sú gupky. Tie ryby, čo si vymenoval nie sú dravé, nemali by mladým ublížiť. Ak ale chceš mať istotu, môžeš tú jednu, ktorá je kotná, premiestniť do samostatného akvária.

    Ak tam bude viac tých gupiek a mečúňov, kľudne ich môžeš nechať množiť priamo v tom veľkom akvarku. Treba len pre mladé vytvoriť veľa úkrytov - drievka, rastliky, skalky a pod.
    ondrej04 ďakujem, radšej ich dám osobitne... neskôr ich dám spolu...
    Jozef H. na mecune si davaj pozor kebo zvyknu ustvat make. Vudu ich nahat a plasit. Odporucam ju radaje premiestnit do maleho akva aj s jednym samcom akebo dat apolu dve samice aby rybka mala spolocnost. Ak by si vedel preane ze bude rosit tak staci sama ale nakolko nevieme kedy porodi tak radsej dve a hlavne nezabudni dat do rohu hustu rastlinu. Tak isto je dolezita aj stabilna teplota. Zvyknu rodit pri twplejsej vode ako je teplota okolia. Ale radsej to nechaj na prirodu :-)
    ondrej04 Dnes som založil nové akvárko... som zvedavý
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kedze si zacinajuci akvarista,urcite si si vopred vsetko nastudoval. Aj ryby su zive tvory,ak ich chces chovat,kup si nejaku literaturu a nastuduj si vsetko potrebne...aby si nemusel zadavat dalsie podobne otazky...

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Na internete máš odborné fóra na témy akváriové rybičky, ktoré ti budú určite prínosom v tvojom koníčku.

    http://www.akva.sk/index.php

    http://rybicky.net/forum/

    http://www.moje-akvarium.net/diskuzni-forum.php
    ondrej04 VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM!!!
    kopretinka 30.08.14 21:03 odstránil(a) z Porady

    Živorodky - pôrodnička

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.