Zavrieť

Porady

Odpísanie údajov z občianskeho preukazu

Včera mi boli ukradnuté (odpísané) údaje z občianskeho (meno, priezvisko, číslo op, ulica atď.). Dnes som bol na polícii zablokovať občiansky.

Myslíte, že sa mám niečoho báť? (že niekto na moje údaje si zoberie pôžičku atď.?) Alebo na to by potreboval fyzicky mať pri sebe môj občiansky? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dnes sa nájdu ľudia, čo vedia všetko zneužiť, dokonca aj identitu. Dobre si urobil, že si to nahlásil na polícii.
    kopretinka odpísané údaje,to znamená,že sa niekde prihlásil na ubytovanie alebo si vzal pôžičku.........či?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Včera mi boli ukradnuté (odpísané)ako?kto?ty si pri tom nebol? údaje z občianskeho (meno, priezvisko, číslo op, ulica atď.). Dnes som bol na polícii zablokovať zablokovať?občiansky.

    Myslíte, že sa mám niečoho báť? (že niekto na moje údaje si zoberie pôžičku atď.?) Alebo na to by potreboval fyzicky mať pri sebe môj občiansky? Ďakujem.

    ,,
    okrem iného si sa dopustil priestupku,že si poskytol inej osobe občiansky preukaz na účely jeho zneužitia, pokuta od 165 € do 331 €
    http://www.minv.sk/?priestupky-na-us...ych-preukazoch
    Naposledy upravil kopretinka : 02.09.14 at 10:23
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sweeto Nebol som pri tom. Poprosil by som odpoveď na moju otázku, nie riešenie nepodstatných vecí.
    Tweety veď máš
    buchač Daj podstatnú otázku ( čítaj = normálne sa vyjadruj) a dostaneš aj podstatnú a normálnu odpoveď.
    Sweeto Nič som neposkytol, čítajte lepšie, píšem, že mi boli ukradnuté v mojej neprítomnosti údaje.
    Tweety napísal si to nejednoznačne, ako ukradnuté, odpísané, tak ako to je?len odpísali a vrátili alebo bol ukradnutý?
    kopretinka vysvetli,ako ti boli ukradnuté údaje.OP máš mať predsa stále pri sebe a nikomu ho nedávať.keby si povedal,že ti OP ukradli,tak to pochopím,ale nechápem,ako mohli byť údaje opísané bez teba.
    misoft Nejednoznačné vyjadrenie! V tvojej neprítomnosti -t.z. odcudzený? Alebo si ho poskytol inej osobe? V prvom prípade = krádež osobných dokladov. To sa potom hlási polícii! V druhom prípade dostaneš pokutu ty! A OP sa zablokovať nedá - nie je to platobná karta. OP môže byť len platný, neplatný (starý, zmena údajov, vzhľadu, adresy), poškodený, stratený, odcudzený.
    korela Ste tu nastúpili ako vyšetrovacie komando.
    Ak bol na polícii, tak im to zrejme už vysvetľoval. Zrejme iba ohlásil odpísanie údajov.
    To sa mohlo stať pri akejkoľvek príležitosti. Mohol sedieť v kaviarni a mať ho vo vrecku, reklamovať tovar v obchode, človek sa týmto situáciám niekedy nevyhne. Možno niekde zaspal (aj vo vlaku) a obáva sa zneužitia OP.
    Podstatné je to, že to nahlásil polícii a keby to chcel niekto zneužiť, mal by alibi. Rovnako ako pri nahlásení straty OP.
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    poriadna uhorka, ako sa dá občiansky zablokovať
    keď si chcem zobrať pôžičku na tvoje meno tak si vymyslím údaje a zoberiem, teda ak mi to niekto zožerie bez predloženia OP, riadna uhorka

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zneužiť sa dá všetko a úspech závisí od toho,ako zodpovedne pristupujú k predkladaniu dokladov ľudia,ktorí to majú v kompetencii a od fantázie a hereckého talentu toho,kto to chce zneužiť.Primitívny príklad:vyrobíš si falošný preukaz,údaje máš,nie je to kvalita,ale okopíruješ a pod rôznymi rozprávkami o dôvodoch nepredloženia originálu OP,žiješ...MHD zadarmo...atď.Raz mi takýto predložil jeden chytrák,tak som ho požiadala o vodičský preukaz (všimla som si,že prišiel autom) a on,že nevlastní VP.Nič u mňa nevybavil,ale poslala som na neho policajtov a mal toho na rováši dosť (o.i.býval zadarmo v hoteloch).

    Odpísanie údajov z občianskeho preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.