Zavrieť

Porady

Kto má platiť za byt / nájom ?

moje deti bývajú v inom meste ako ja, moja exmanželka zomrela a deti ostali samé, dcéra je už plnoletá, ale syn ešte nie, deti ostali bývať v byte exmanželky za ktorý platia dosť veľa, ja im platím vyživne plus pravidelne ich navštevujem a kupujem im všetko čo potrebujú... momentalne za 3-izb. byt platia starý rodičia...
5 komentárov     zbaliť
Mila123 neplnoleté dieťa je teraz komu zverené? (súdom) plnoleté dieťa je už zaopatrené? či nezaopatrené ?
Ote88cko syn je zverený mne, v oktobri bude mať 17 rokov
ivka70 1. kto je vlastnikom bytu? predsa po exmanzelke dedil niekto, cize byt ma majitela. aky je vztah majitela a deti?
2. kto je synovym zakonnym zastupcom? teba ako otca to nezaujima? plnoleta dcera je zaopatrena?
Ote88cko vlastníkom bytu bola exmanželka, momentalne prebieha dedičské konanie, dediť budú deti

2. ja som synovým ZZ

MNA TO ZAUJIMA VED PRETO PISEM SEM !
Mila123 teda plať ten byt ty......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Niekto musí platiť.
    Je jedno, že kto...je to vecou dohody a vzťahov.

    Ale dá sa požiadať aj o príspevok na bývanie.
    http://www.employment.gov.sk/sk/rodi...pevok-byvanie/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ote88cko DAKUJEM za odpoved, ale Príspevok na bývanie dcera ešte nedostane, lebo prave prebieha dedičské konanie, za byt platia starý rodičia, ja im hovorím že ten byt treba predať a kúpiť menší a kde sa bude platiť menej a nie 200 E
    arizona Este neprebehlo ani dedicske,predaj tiez trva nejaky cas. Nakolko tam byvaju tvoje deti, tak by si im mal platit ty,alebo aspon prispievat
    Ote88cko dakujem za odpoved, deti nechcu predat byt, ja im prispivam polovicu môjho platu...
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ak máš dobrý vzťah s deťmi, vzala by som si ich bývať k sebe, alebo by som sa za nimi presťahovala ja.... byt navyše sa dá prenajať.... Za 3izbový byt sú veľké pálky a myslím, že dcéra hoci dospelá, ešte si nezarába, takže pre nich je to veľká položka... určite by som to nenechala platiť starých rodičov.... keď sa chce, všetko sa dá....

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    deti sa stanú majiteľmi bytu dňom úmrtia manželky (ak zdedia) . aj keď to ešte nie je oficiálne "na papieri".
    Čiže v prvom rade platí za byt majiteľ bytu. no a ty si zákonný zástupca jedného z detí. Aj o prípadnom predaji resp nepredaji bytu vlastne budeš rozhodovať ty spolu s dcérou.
    To, že teraz platia starí rodičia je síce pekné - aspoň nevznikne dlh a prípadné penále pre nedoplatky .... ale ak budú chcieť - tak si tie peniaze môžu pýtať späť.
    Takže - vždy je najlepšie rozumne sa dohodnúť. - aj s deťmi, aj s ex-svokrovcami.
    doplnenie:
    nie vždy je šťastná "výmena" väčšieho bytu za menší - ja by som ich nasilu odtiaľ nevyháňala, ak tam chcú ostať! ...(ale to už ty vieš, že aké vzťahy máte ??) v prvom rade treba deti naučiť hospodáriť - hlavne s teplo vodou (to je najvyššia položka). lebo ak aj budú mať jednoizbový byt a budú plytvať vodou aj kúriť naplno pri otvorených oknách - tak aj tam bude mesačná platba za byt vysoká .
    Naposledy upravil Katy a R : 09.09.14 at 14:50
    Ote88cko som zakonny zastupca, ale mozu byvat aj v lacnejsom byte, lebo v Michalovciach je 200E za 3 izb. byt trosku veľa ked ja platim v KE 165 za dvojku a byvame tam traja, ja ich kludne zoberiam do KE, keby chceli ist...
    Katy a R doplnené..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nebude ľahké predať ten byt. Teraz, kým neskončí dedičské konanie, tak sa to nedá. A keď to deti zdedia, tak syn, tým, že je maloletý, tak o predaji jeho majetku bude musieť rozhodnúť súd. JEdine dcéra môže zatiaľ rozhodnúť o predaji svojho podielu.

    Píšeš, že to je 3 izbový byt. Bolo by škoda predávať ho teraz. Radšej sa dohodnite, že na náklady sa poskladáte. Ak na to nie sú peniaze, tak si decká zober k sebe a byt prenajmi. Alebo nájdite iné riešenie. Ale byt nepredávaj.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R syn už má 17 - tak za chvíľku nebude treba súd ....kým nájdu realitku, prípadne dajú inzeráty... (a deti aj tak nechcú predať)
    Ote88cko ešte rok, počkame a potom sa uvidi, dcera chce ist študovať do BA
    Ote88cko v Michalovciach prenajať byt je velmi tazko to nie je Blava, tak to budeme nejako tahat kym aj syn nedospeje ešte rok...
    Peggynka Asi ani predať za slušnú cenu nebude jednoduché.Bolo by rozumné,aby si analyzoval náklady,200€ mi príde veľa,pozri sa na to a nauč ich šetriť,asi v tom nie sú zorientovaní.
    Mária27 Asi tam splácajú úver, alebo šetria na veľké opravy (vysoké príspevky). Taký byt sa nepredáva ľahko, ale hlavne dostanú zaň málo.
    So súhlasom súdu a všetkých dedičov sa dá byt predať aj počas dedičského konania - zároveň by sa mohol riešiť aj neplnoletého majetok. .
    panamaus Pegy
    Ani na východe nebude plyn lacnejší ako u nás

    takžr 200 je okolo hornej hranice

    z 24 3 izbových bytov (87 m2) platí
    5 2400-2600
    asi 6-7 2200-2300
    zvyšol menej

    ale za 2013 malo asi 59 bytov preplatky za 13 000

    a do FO platia tak, že by si sofort mohli zobrať úver 300 000 a zatepliť
      zbaliť

    panamaus je offline (nepripojený) panamaus

    Vylúčený člen panamaus
    deti sú už pomerne veľké
    zanedlho dostanú aj rozum =

    nájdite si voľne poobedie
    poseďte
    porozprávajte o VŠETKÝCH piatich možnostiach
    nemusíte vyriešiť hneď

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ote88cko (Dnes 14:40) DAKUJEM za odpoved, ale Príspevok na bývanie dcera ešte nedostane, lebo prave prebieha dedičské konanie, za byt platia starý rodičia, ja im hovorím že ten byt treba predať a kúpiť menší a kde sa bude platiť menej a nie 200 E

    Hovädo, že predať byt?! Starí rodičia isto nie sú z tvojej strany, a ak náhodou, tak sú rozumní. Žiaľ nie všetkým sa ujde ...

    200 €? Rozpíš! Možno sa treba zamyslieť, čo treba spraviť, ako hospodáriť, aby to nebolo 200 €, ale len 100, či ešte menej?

    Kto má platiť za byt / nájom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.