Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva, platnosť

Ahojte. Je platná pracovná zmluva, keď neobsahuje všetky náležitosti podľa ZP čl 43? Konkrétne bez mzdových podmienok (žiadny mzdový dekrét mnou podpísaný ani kol. zmluva) Dík.
Naposledy upravil Peter Laboš : 10.09.14 at 07:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Zmluva je platná. Ak neobsahuje všetky povinné údaje má vady, ktoré ale nemajú na jej platnosť vplyv.
    Peter Laboš :-( Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A zmluvu si podpísal? Ak máte KZ mzdové podmienky nemusia byť v PZ.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter Laboš Podpísal a KZ firma nemá
    Tweety ak sa Ti niečo nezdalo, nemal si podpísať.Žiadaj o nápravu.
    Peter Laboš To je už 2 roky staré. Teraz som dal výpoveď a zamestnávateľ mi nechce dať dovolenku počas vypovednej lehoty, ktorá mi zostala. Tak mu chcem ukázať, že sa to dá riešiť aj okamžitým odchodom, kvôli neplatnosti PZ. Ale na to si musím byť istý, že keď neobsahuje všetky náležitosti podľa ZP je neplatná. O tom sa v ZP nepíše.
    JAJA11 ak vám to 2 roky nevadilo..... aby sa nestalo, že sa toho chytí zamestnávateľ a povie, že potom nemáte nárok na dovolenku, vyplatenie mzdy ..... treba sa snažiť rozísť po dobrom, ak vás zamestnávateľ ešte potrebuje, nemôžete odísť pred skončením výpovednej doby.... ak sa napríklad jedná o robotu, ktorú by si dal spraviť za vás nejakej firme, mohol by požadovať od vás zvýšené náklady, ktoré mu vznikli v dôsledku vášho protizákonného odchodu z práce... dať vám absenciu, následne nevyplatiť dovolenku...... jednoducho zákon akcie a reakcie funguje .... aj druhá strana má možnosti, ako vám spraviť zle.....
    Peter Laboš Áno, v PZ je zmluvná pokuta pre odchod pred skončením vypovednej doby. Ale kebyže zmluva je neplatná, tak ma k ničomu nezaväzuje. Či? A to, že by požadoval náhrady, to u neho je isté. Ale môže, keď je neplatná zmluva?
    Tweety Je platná. Takže ak odídeš skôr ako vyprší VD, pokuta ťa neminie.
    dobrocani preco nejednas podla
    § 111 ZP
    (1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky.
    + § 111 ZP
    i) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na
    nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa
    poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo
    dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.

    Ale nezabudni, ze narok mas len na cast dovolenky, nie na dovolenku za cely rok. Cize ak neodpracujes cely rok, bude ti kratena o 1/12 za kazdy neodrobeny mesiac
    Tweety k čomu je ten komentár? V príspevku nie je ani zmienky o dovolenke.
    Peter Laboš No ide tu o tú dovolenku. To, že som vo VD a pri odchode skôr bude pokuta, je jasné. Len som chcel vyčerpať nárokovú RD a dorobiť do konca VD. No tú mi nechce podpísať, tak som hladal páky a neplatnosť PZ bola asi najreálnejšia. Ale keďže je platná aj bez platových podmienok, tak si nepomôžem. Ďakujem za Vaše rady.
    veronikasad Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel, ak ti nástup neurčí, musí ti zostatok preplatiť pri skončení pracovného pomeru.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pracovna zmluva ako celok nie je neplatna.
    Neda sa to pouzit ako dovod na okamzite skoncenie PP, tym skor, ze ste sa nou 2 roky riadili bez problemov.
    To by si na sude neuhral.

    Pracovná zmluva, platnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.