Zavrieť

Porady

SÚHRNNÁ SPRAVA O HOSPODÁRENí V ŠKOLSTVE

Prosím, začal už niekto robiť Súhrnnú správu o hospodárení za rok 2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Áno, už začíname pracovať na Súhrnnej správe...
    Máš nejaký problém s jej vypracovaním ?

    kopi je offline (nepripojený) kopi

    kopi
    Neviem si poradiť s vlastnými príjmami. Sme ZŠ a máme aj ŠK, kde vyberáme poplatky od rodičov. Minulý rok sa v správe uvádzali všetky vlastné príjmy. Teraz neviem, či tam mám tieto dať alebo nie.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    kopi
    Neviem si poradiť s vlastnými príjmami. Sme ZŠ a máme aj ŠK, kde vyberáme poplatky od rodičov. Minulý rok sa v správe uvádzali všetky vlastné príjmy. Teraz neviem, či tam mám tieto dať alebo nie.
    Ak budete mať problém s vypracovaním správy o hospodárení za rok 2005, môžem vám poradiť, pretože to spracovávam.
    Takže ak je základná škola, ktorej súčasťou je materská škola, školská jedáleň a školský klub detí, v riadkoch 021 až 027 vo výkaze sa za tieto zariadenia príjmy neuvádzajú. Správa o hospodárení sa robí len za základné školy prípadne za zariadenia, ktoré obdržali finančné prostriedky za vdelávacie poukazy. Do mimorozpočtových príjmov sa neuvádzajú príjmy za MŠ, ŠKD ani ŠJ ani v prípade, že boli presunuté z roku 2004 do roku 2005 ( minulý rok sa robila správa aj za originálne kompetencie, preto to teraz mätie, že ich treba uviesť, ale nie je to tak).
    GabiZ

    kopi je offline (nepripojený) kopi

    kopi
    Môj ŠK dostal všetky vzdelávacie poukazy. Tak potom tam započítam len dotáciu na prenesené kompetencie + vzdelávacie poukazy a nič iné? Tie vlastné príjmy na ŠK nie?

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Presne tak ako uvádza GabiZ, do výkazu sa uvádzajú len údaje za základú školu a školské zariadenia napr. ŠKD len v prípade ak dostal nenormatívne fin.prostriedky na vzdelávacie poukazy. Príjmy napr. z poplatku za pobyt v ŠKD sa vo výkaze neuvádza !!!

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Ja mám však iný problém. Nevim do ktorého stĺpca vo výkaze na riadku 010 (asistenti učiteľa) mám vykázať vyplatenú náhradu príjmu pri dočasnej PN (mala by sa uvádzať v stĺpci R, lenže táto bunka je zablokovaná) a tiež do ktorého stĺpca mám uviesť výdavky na tvorbu sociálneho fondu za asistentov učiteľa (mali by sa vykazovať v stĺpci Q, lenže tiež pre asistentov učiteľa je táto bunka zablokovaná) ???

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    kopi
    Môj ŠK dostal všetky vzdelávacie poukazy. Tak potom tam započítam len dotáciu na prenesené kompetencie + vzdelávacie poukazy a nič iné? Tie vlastné príjmy na ŠK nie?
    Ak súčasťou školy je školské zariadenie, ktoré dostalo v roku 2005 finančné prostriedky na vzdelávacie poukazy, škola vykáže do správy o hospodárení čerpanie finančných prostriedkov za toto zariadenie, ale len na vzdelávacie poukazy.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    kvet
    Ja mám však iný problém. Nevim do ktorého stĺpca vo výkaze na riadku 010 (asistenti učiteľa) mám vykázať vyplatenú náhradu príjmu pri dočasnej PN (mala by sa uvádzať v stĺpci R, lenže táto bunka je zablokovaná) a tiež do ktorého stĺpca mám uviesť výdavky na tvorbu sociálneho fondu za asistentov učiteľa (mali by sa vykazovať v stĺpci Q, lenže tiež pre asistentov učiteľa je táto bunka zablokovaná) ???
    Čo sa týka asistentov učiteľa, nemám momentálne pred sebou vyhlášku o asistentoch, ale viem, že toto sú účelové prostriedky určené na mzdy a odvody do poistných fondov asistentov učiteľa. Preto je možné vo výkaze rozpísať prostriedky len do stĺpcov týkajúcich sa miezd ako takých a nevpustí ťa nikde inde. Toto o asistentoch si ešte overím, ale myslím si, že okrem miezd ich nebudeš mať možnosť vypísať inde len do určených stĺpcov. Takže k tomuto sa ešte vrátim, ak nie dnes, tak zajtra určite.

    kopi je offline (nepripojený) kopi

    kopi
    GabiZ
    Ak súčasťou školy je školské zariadenie, ktoré dostalo v roku 2005 finančné prostriedky na vzdelávacie poukazy, škola vykáže do správy o hospodárení čerpanie finančných prostriedkov za toto zariadenie, ale len na vzdelávacie poukazy.
    Ďakujem Ti. Mňa to len tak poplietlo, že som nevedela kde - čo. Minulý rok tam boli aj vl.príjmy a teraz tam tiež zostal text aj okienko na ne a tak som si myslela,... Lenže jeden myslel a vymyslel. Tak ja idem pokračovať ďalej. Nech mi to odsýpa. Ak bude problém, tak sa skúsim ozvať. Ďakujem.....

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    kopi
    Ďakujem Ti. Mňa to len tak poplietlo, že som nevedela kde - čo. Minulý rok tam boli aj vl.príjmy a teraz tam tiež zostal text aj okienko na ne a tak som si myslela,... Lenže jeden myslel a vymyslel. Tak ja idem pokračovať ďalej. Nech mi to odsýpa. Ak bude problém, tak sa skúsim ozvať. Ďakujem.....
    Žiaden problém, pokiaľ budem vedieť, rada poradím.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Kvet, tak ako som sľúbila, tak sa vraciam k dotazu ohľadom asistentov. Finančné prostriedky na asistentov sú ako som spomínala účelové prostriedky na mzdy a odvody, tzn. že čerpanie môže byť vykázané len v mzdách prípadne odvodoch. Ak ste vyplácali náhrady PN a tvorbu sociálneho fondu pre týchto asistentov, mohli ste to urobiť z finančných prostriedkov normatívnych ale nie z prostriedkov na asistentov. Čiže toto čerpanie musíš uviesť do príslušného riadku a stĺpca - normatívne príspevky. Ak ich dáš do čerpania a nebude to sedieť so stĺpcom A2 (ukáže ti to, že si ich prečerpala) v tom prípade ich nemôžeš uviesť nikde. Toľko k asistentom, ak som to vysvetlila komplikovane, ozvi sa, vysvetlím.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahojte, poraďte mi prosím, čo píšete do komentára k správe? Výkaz sa mi podarilo odoslať, len teraz meditujem, čo idem písať do komentára. Máme k tomu osnovu, čo musí obsahovať? Ďakujem.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Na komentár nie je žiadny vzor. V komentári v podstate skomentuješ čísla, ktoré si dala do protokolu. Napríklad v akej výške ste dostali finančné prostriedky pridelené z MŠ SR, prípadne z iných zdrojov, použitie prostriedkov, v prípade, že ste presunuli, okomentuješ presun, ak ste nevyčerpali tak tiež, prípadne môžete opísať situáciu, v ktorej sa obec z hľadiska jej škôl nachádza, negatíva, ktoré ovplyvňujú výšku rozpočtu a pod. Komentár nemusí byť nejaký obsiahly, čísla v protokole hovoria za všetko. Ak ste škola, tam ani netreba komentár nejako rozvádzať, ak ste zriaďovateľ, tak by som to popísala tak, ako som vyššie uviedla.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ďakujem za odpoveď. Sme škola s právnou subjektivitou. Ešte raz dík. Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.