Zavrieť

Porady

Blokovanie vjazdu do brany.

Dobry den,

Mam problem z vodicmi ktory nerespektuju vjazd do brany a sustavne mi blokuju vjazd do brany a aj do garaze.

Policajti mi povedali ze si mam auto zaparkovat inam...

Vacsinou to riesim tak ze tie auta zablokujem mojim. (ale niekde som cital ze nemozem zablokovat ine auto... podla zakona)

Brana je v rohu, a dost tazko sa da povedat ktory vodic mi zablokoval vjazd lebo kazdy parkuje kolmona mur (prilozeny nacrt v prilohe)

Prosim poradte ako mam postupovat ? nie vzdy mam cas riesit to z policiou (ktora aj tak mu da len papucu a donuti ho tam stat dlhsie, alebo ked pridu iny tak povedia ze mam zaparkovat inam.)

Cez tu istu branu prijmam aj tovar od dodavatelov a mam s tym tiez problemy ze tazky tovar musime nosit v rukach az od cesty...

Kazdy den mam kvoli tomu len nervy, uz som rozmyslal ze to auto zapnem za lano a odtiahnem sam prec len zato by som asi dostal este poskodzovanie cudzieho majetku...
parkovanie.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ziadne auto nemoze stat tak,aby branilo vjazdu do brany. Mozes ziadat,aby Policia zakrocila,alebo dat auto odtiahnut.

    Ale...je otazne, ci ti parkujuci vodici vedia a vidia,ze tam je nejaka brana, ci mas aspon nejako oznaceny vjazd.Sorry,neviem to podla toho obrazku posudit.
    Ako to riesia ine firmy?
    -oznacia branu vyraznymi farbami,aby aj ti "jednoduchsi" soferi pochopili...
    Vytvorenie takej tabule stoji par eur
    - poziadaju na dopravnom inspektorate o osadenie niektorej zakazovej znacky
    - prenajmu si napr. jedno-dve parkovacie miesta priamo pred branou a oznacia ich zakazom parkovania
    Atd.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ortvnr Su tam dve tabule velke ze by ich aj slepy videl, parkovacie miesta tam nie su vyznacene ciarami je to taka uz skoro strkova cesta kde by som musel asi vela farby minut aby to bolo vidiet

    Ale najhorsie je ze policajti nikdy nevedia ze ktore auto maju zacat riesit ... lebo keby tam stalo len jedno z nich tak by to bolo v pohode ... lenze policajt mi povie ze navine je ten co prisiel ako posledny a ze neni ako zistit ze kdo to bol ....

    Paradoxne je to ze pred firmou mi kazdy den uz od rana stoji asi 20 aut a ani jeden nie je zakaznik... a ked pridu zakaznici tak nemaju kde zaparkovat ... musia ist na platene na druhej strane cesty...

    Keby si okolo celeho pozemku spravim brany namiesto plota tak by podla zakona tam nemohol nikdo parkovat ???
    arizona Je to tvoj pozemok, ci verejny? Ak verejny,nenarobis nic. Preco si teda neprenajmes par parkovacich miest pre seba a zakaznikov? To by bolo najjednoduchsie riesenie a mas pokoj,nebude ti tam nik parkovat. A ked zaparkuje,tak ho to pride draho,nabuduce si rozmysli...
    ortvnr Je to verejny pozemok ... chcel som ho kupit... vraj ked vyhram verejnu sutaz tak mam na to plne pravo kupit ten pozemok ... avsak ... vyhral som nikdo neponukol viac ako ja a aj tak mi prislo vyjadrenie od mesta ze pozemok mi nepredaju

    A aj ked je pozemok mesta tak mi nikdo nemoze branit vstupit do vlastnej garazi nie ?
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    osobne by som kúpil bielu farbu a vľavo pri pohľade z garáže by vyznačil šikmé státie, pred garážou zebru

    alebo by som vybetonoval vodiace obrubníky od garáže
    Naposledy upravil viktorviktor : 16.10.14 at 18:19
    arizona A to akoze si mozes malovat na ceste,co ti nepatri? To by vyxeralo,keby si kazdy maloval svoje ciary,kde sa mu zachce
    viktorviktor pomôž si človeče aj Pán Boh ti pomôže

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ten priestor je verený, alebo súkromný?
    Pokiaľ súkromný - a nemá tam čo robiť, dať odtiahnuť, pretože ne neoprávnene na súkromnom pozemku. Pokiaľ je verejný, na samospráve požiadaj, aby ti vyznačili miesto, kde je parkovanie zakázané a vymaľuj si to. Potom už policajti budú musieť konať. Prípadne ho dáš odtiahnuť.
    Zákon 8/2009 §23 ods.2
    bubkoch blokovat vjazd do brany alebo garaze je zakazane bez ohladu na to ci je pozemok sukromny alebo verejny, a tiez bez ohladu na to ci je tam nejakea znacka ...
    ked nepomaha policia, treba si pomoct sam ... jednemu nech odkopne spätak, druhemu prejde dookola klucom, sfukne pneu ... naucia sa ... :-)
    misoft - tiež riešenie....
    kopretinka 16.10.14 13:54 odstránil(a) z Porady

    Blokovanie vjazdu do brany.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.