Zavrieť

Porady

opadávanie vianočného kaktusu

Tento rok sa mi po prvýkrát stalo, že len čo nahodil puky, začali z neho opadávať celé vetvičky, a to vo všetkých kvetináčoch. Čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    @ zabinka

    Prikladam foto kaktusu, ktory mi podarovala jedna pani, s tym , ze ho ma uz dlho,ale nikdy nekvitol, tak ho chcela od hnevu vyhodit.

    Mam ho tri roky,kazdy rok 2x, je obsypany kvetmi. A to ho mam stale v povodnej zemine. Jedine, co prenho robim je to, ze ho na jar ,vyhodim von, do polotiena, na jesen dam dovnutra.
    kaktus.jpg  
    Žabinka ďakujem za tip, skúsim ho teda na jar vyložiť na terasu.. snáď sa mu tam zapáči.. možno sa zľakne že ide do izolačky..

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Baby pošteklím Vás - mne opäť kvitne - všetky štyri farby. Neviem prečo ale zblbne dva krát ročne A to starostlivosť nie je ktovie aká - väčšinou sa poleje až keď už je riadne preschnutý, ale očividne mu to prospieva. A to je prosím pekne kúpa za pár centov v zľave z nemenovaného L alebo K .
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka a môj ešte v živote nekvitol.. a to ho už mám aj 5-6 rokov.. ale na druhej strane ani neopadávajú listy.. takže možno sa mu len nechce, ale inak sa mu u mňa páči..
    willma Žabi záleží aj na umiestnení. U maminy bol pôvodne jeden na východnom okne - tam sa mu istý čas darilo - potom akoby uťal - prenesený bol na južnú stranu a tam nie a nie kvitnúť - už sme sa dohodli, že poputuje ku mne . A bol aj jeden biely na východnom okne fajn po prenesení na južné nič, až pokiaľ sme neprerábali byt - bol šupnutý do poličky - takže mal polotieň a nie priame slnko a začal kvitnúť
    Žabinka môj je na východnej strane, ale nie priamo pri okne.. ale trochu bokom, na pulte, ktorý oddeľuje kuchyňu od obývačky..
    willma tak je lenivec lenivý
    Žabinka asi sa chce tváriť inkognito..
      zbaliť

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Aj podľa môjho názoru tvoj vianočný kaktus bol preliaty.

    Kaktusy všeobecne nepotrebujú veľa zalievať. Ja ich polejem až vtedy, keď lístky sú akoby trochu šedasté a to si myslím, že už je asi aj neskoro, ale napodiv sa im darí dobre. Tiež mi kvitnú 2x do roka. V byte ich nedržím. Mám ich na schodišti - v zime je tam nízka teplota okolo 8 až 15 stupňov. A tiež v práci, v kancelárii pri západnom okne. Teraz momentálne mi kvitnú v robote a doma už tiež vidím malé púčiky a okolo veľkej noci zvyknú znova nahodiť kvietky. Zeminu im nevymieňam, občas ich prihnojím hnojivom na kvitnúce rastliny.

    Vianočné kaktusy sú vďačné nenáročné kvety, len pozor na to preliatie.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ak ti mozem poradit,zrez si par zdravych vetviciek a daj si ich zakorenit do vody.
    lebo tie povodne asi nezachranis.
    mne sa vlani stalo toto iste,zacali odpadavat cele konariky a potom vsetky posli.
    nemyslim si ze boli preliate aale ocividne zhnili....
    prisla som takto aj o starucky snad aj 30 rocny velky ,co sadila moja Mama ako mlada.....
    nech som robila co som robila,nezachranila om ich.....
    dodnes neviem co im bolo-a nestihla som si ani namnozit...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    osky zabinka-vianocny Kaktus ma rad zimu,nie pod nulou,ale ked ho mas v kuchyni kde je asi najteplejsie-kedze sa tam aj vari,to ti asi nepokvitne....daj ho niekam na chladnejsie miesto-napr.schodisko alebo tam kde nekurite prilis,a ako sa zu spomina,nema ani rad priame slnko-on potrebuje niekolko dni v roku chladnych.a aj ked kvitne nemal by byt v teple lebo ma sklon ku zhadzovanu pukov....
    willma V tomto musím súhlasiť - inak v tej ibze, kde mám tú moju potvoru je väčšinou okolo 17 - 19 stupňov, aj teraz tu sedím zabalená v deke. Ale čo človek nespraví pre kvetinku
    osky pocula som ze s kvetmi sa treba obcas aj rozravat...tak ale mrznut zimou pre kvety,to neeeee,ja v teplucky a kvety co potrebuju zimu nech su teda kdesi inde-ved je tolko inych krasnych....
      zbaliť

    opadávanie vianočného kaktusu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.