Zavrieť

Porady

Aký spôsob náhrady?

Milý poraďáci,
chcela by som sa spýtať akým spôsobom sa prepláca návšteva lekára, prípadne doprovod s členom rodiny. Samozrejme, keď je to ospravedlnené.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    maryann
    Milý poraďáci,
    chcela by som sa spýtať akým spôsobom sa prepláca návšteva lekára, prípadne doprovod s členom rodiny. Samozrejme, keď je to ospravedlnené.
    Ďakujem.
    Klasicky, priemernou mzdou podľa ktorej počítaš aj dovolenku. Nie je v tom rozdiel. Len pozor na nevyhnutný čas ošetrenia, prípadne vyšetrenia (či bol z-nec celý deň, alebo len časť dňa)

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Chcela by som počuť pár názorov na " nevyhnutný čas" na ošetrenie. Naši pracovníci si veľakrát dopíšu na priepustku "celý deň", alebo nemajú napísané nič iba dátum a nadriadení pracovníci /majster, stavbyvedúci/ im do smenovky napíšu ako paragraf celý deň. Je napríklad objednaný k zubárovi a na potvrdenú priepustku si dopíše "celý deň". Pokiaľ som objednaná k zubárovi, tak vždy na určitú hodinu, čiže nie celý deň.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Aj ja to mám dosť komplikované. Ale keďže majú len 7 dní, je to na nich. Ak sa mi niečo nepozdáva, zvyknem volať lekárovi. Nie vždy je nadšený, no mal by písať odchod z-ca z ordinácie.

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    súhlaísm aj ja, ze lekar ma pisat odchod z ordinacie a tak isto treba sledovat cas, ktory na to zamestnanec vyuzil, lebo tych 56 hodin je dost malo na rok, no ale co uz.
    poviem vam, ze mi to v praci mame dost jendoduche, medzi nami zamestnancami a zamestnavatelom plati ticha dohoda, ze ked niekto potrebuje vyhladat lekara, tak ide bez toho, aby si musel davat orazat priepustky, ale za to, ked sef potrebuje, tak zostavame dlhsie v praci, vsetkym tato forma kompenzacie vyhovuje a sme spokojni, hlavne ja ako mzdarka, ze nemusim kontrolvat casy a zapisovat ich a tak,
    takze ak ste mala firmicka, tak skuste sa takto dohodnut aj vy s vasim sefom.
    ja viem,ze to nie je podla pravidiel, ale ked mame takeho super sefa, tak preco to menit

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    monikago
    súhlaísm aj ja, ze lekar ma pisat odchod z ordinacie a tak isto treba sledovat cas, ktory na to zamestnanec vyuzil, lebo tych 56 hodin je dost malo na rok, no ale co uz.
    poviem vam, ze mi to v praci mame dost jendoduche, medzi nami zamestnancami a zamestnavatelom plati ticha dohoda, ze ked niekto potrebuje vyhladat lekara, tak ide bez toho, aby si musel davat orazat priepustky, ale za to, ked sef potrebuje, tak zostavame dlhsie v praci, vsetkym tato forma kompenzacie vyhovuje a sme spokojni, hlavne ja ako mzdarka, ze nemusim kontrolvat casy a zapisovat ich a tak,
    takze ak ste mala firmicka, tak skuste sa takto dohodnut aj vy s vasim sefom.
    ja viem,ze to nie je podla pravidiel, ale ked mame takeho super sefa, tak preco to menit
    U nas to tiež takto nejako funguje ale obavam sa,že vo väčších firmách sa to nedá. A naozaj záleží aj od prístupu šéfa ale aj zamestnancov. Pretože všetko sa dá zneužiť a bohužial sa nájde veľa zamestnancov-špekulantov

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    katkaj
    U nas to tiež takto nejako funguje ale obavam sa,že vo väčších firmách sa to nedá. A naozaj záleží aj od prístupu šéfa ale aj zamestnancov. Pretože všetko sa dá zneužiť a bohužial sa nájde veľa zamestnancov-špekulantov

    plne suhlasim, nastastie my sme tu len 6-ti, takze sme taka mala rodinka a medzi nami vladne dôvera a to si myslim, ze je t najdôležitejšie, potom aj človek chodi rad do prace, ked vie, ze sa moze spolahnut na svojich kolegov

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Medzi THP to aj u nás tak funguje, ale jedná sa mi o robotníkov na stavbe. Prinesie si aj 3 dni paragrafu po sebe od toho istého lekára. Cez zimu keď nie je robota tak chodia do práce a keď začne sezóna a roboty je kopa, začnú paragrafovať a pritom sme už aj zistili, že u lekára ktorý mu potvrdil paragram, robil menovaný na dome.

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    VERONIKA6
    Medzi THP to aj u nás tak funguje, ale jedná sa mi o robotníkov na stavbe. Prinesie si aj 3 dni paragrafu po sebe od toho istého lekára. Cez zimu keď nie je robota tak chodia do práce a keď začne sezóna a roboty je kopa, začnú paragrafovať a pritom sme už aj zistili, že u lekára ktorý mu potvrdil paragram, robil menovaný na dome.
    ked si nedaju povedat, tak co s nimi, ved ked robite robotnikom dochadzku a maju vymeskanych tych 7 dni z roka, tak im normalne berte dovolenku alebo neplatene volno, ale kedze pri neplatenom volne to musite odhlasovat a prihlasovat na SP, tak to skuste riesit cez dovolenku. ved hadam vam nebudu "skakat po hlave".

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Nas je do 150 vo firme, ked niekto donesie papier od lekara, tak maximalne tych 7 dni v roku, potom uz len dovolenka. Inac to asi nejde. Narok na to ma kazdy a ked nie je praca, tiez to takto vyuzivaju.

    Marta

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Asi tu naozaj platí,že niekedy nie je dobré ustúpiť a prižmúriť oči. Pretože zamestnanec si to vysvetlí po svojom a zneužije to. Treba im naozaj dať len tých sedem dní a oni si rozmyslia či pojdu do práce alebo si budú zbytočne čerpať dovolenku len preto,že sa im nechce robiť. A môže sa im to vrátiť,že keď budú tú dovolenku potrebovať skutočne tak už žiadna nebude :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.