Zavrieť

Porady

Aké detektory do miestnosti s plynovým kotlom?

Dobrý deň.Mám v obývačke plynový kotol na vykurovanie aj komín na odvod spalín.
Spalovacia komora nieje hermeticky uzavretá,čiže kyslík je nasávaný z okolia a spaliny sú odvádzané stúpaním tepla.
Chcem sa spýtať aké detektory potrebujem do miestnosti.Zakúpil som merač plynu a CO.Je potrebný aj detektor CO2?
Ak som to dobre pochopil CO vzniká pri zlom spalovaní plynu a CO2 vzniká pri normálnom spalovaní.
V prípade že by spaliny unikaly do miestnosti potrebujem aj ten CO2 hlásič,alebo to zachití aj ten na CO?Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Kysličník uhoľnatý ( CO ) je ľahší ako vzduch a elektronický snímač - detektor na zachytenie úniku, alebo výskytu sa montuje na strop miestnosti. Kysličník uhličitý ( CO2 ) je ťažší ako vzduch a elektronický snímač - detektor na varovanie nebezpečných koncentrácii sa montuje pri podlahe kontrolovanej miestnosti.
    Takže z dôvodu rozdielnej hmotnosti CO a CO2 a montáže detektorov, nemôže jeden detektor zastupovať funkciu druhého.
    pitopit Detektori na CO2 som ani nenasiel.Co som nasiel na nete,bolo pisane ze na CO2 a v popise,ze oxid uholnaty takze aj oni v tom maju zmätok.
    sosak Detektor CO2 : http://www.taelektro.sk/?p=684

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Minimálny ťah spalín zvykne merať revízny technik pri revízii, aj kominár. Aj my máme kotol závesný, 20 kW, vývod do steny a nie je tam podmienka inštalovania detektora CO. Ale je určená lehota na revíziu raz za 12 mesiacov. CO2 je bežná časť výstupu z odvodu spalín ale je potrebný určený ťah komína, aby sa mohlo ovzdušie vymieňať.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Každý moderný kotol má snímač odťahu splodín. Kotol vypne po dosiahnutí kritických hodnôt.
    Naposledy upravil vlado 33 : 09.11.14 at 19:02
    pitopit No tento kotol ma uz okolo 15 rokov.Myslis ze ma tie snimace?

    Aké detektory do miestnosti s plynovým kotlom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.